>

MODA - STİL

Kartopu “2. Fikir Yumağı” Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kartopu Fikir Yumağı Yarışması’nda finale kalan ilk üç, 18 Nisan 2013 günü düzenlenen ödül töreni ile açıklandı.
 
   
 
 
     

Ödül töreninde 2013-2014 senesi için planlanan 3’üncü Fikir Yumağı Yarışması’nda yer alacak yeni bir bölümün de müjdesi verildi. TC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri’nin “Koruyucu Aile” programına destek olacak bu yeni bölümde “sanat dünyası” çocuklara destek için, örgü örmeye teşvik edilecek.

El örgü ipliği sektörünün öncü firmalarından Kartopu, geçen sene başladığı Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nın bu sene ikincisini gerçekleştirdi. 6 Aralık 2012’de başvuruları başlayan “Fikir Yumağı Tasarım Yarışması”nda yaratıcı fikirler ve el becerisi ödüllendirildi. 1000’e yakın tasarımın başvurdu.

Yarışmanın 50’ye kalan yarıfinalistleri arasından ilk 13 çalışma, yarışma jurisinin online olarak yürüttüğü ve kapalı oylama usulü ile gerçekleşen puanlama ile belirlendi. 18 Mayıs’ta Armaggan Nar’da düzenlenen ödül gecesinde bu ilk 13 arasında yer alan ilk 3 ve Mansiyona layık görülen ilk 10 eser ödüllendirildi.

Kartopu Yönetim Kurulu üyesi ve Kartopu Genel Müdürü Kemal Karabel tarafından ‘hoş geldiniz konuşması’ ile başlayan ödül töreninde Karabel, Kartopu olarak Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nı gelenekselleştirmek istedikleriklerini söyleyerek, Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nda önümüzdeki dönemde farklı bölümleri adapte ederek daha geniş kitlelere ulaşmayı planladıklarını vurguladı.

3’ÜNCÜ FİKİR YUMAĞI’NIN ÇOCUKLARA SORUMLULUĞU VAR

Fikir Yumağı’nın üçüncü senesinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk adına Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı ile birlikte hareket edeceklerini de müjdeleyen Kartopu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kartopu Genel Müdürü Kemal Karabel, 3’üncü Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nın varolan şekline bu sene sanat dünyasının tanınmış simalarını da içine alacak yepyeni bir bölüm eklendiğini açıkladı. Karabel “Bu yeni bölüm yarışmaya farklı renkler katacak. Bu bölümde desteğe ihtiyacı olan çocuklarımız için ünlülerimiz örecek. Sanat Dünyamızın farklı yüzlerinin öreceği eserler, internet ortamında düzenlenecek bir müzayede ile satışa sunularak, sağlanan gelir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri’nin fonuna aktarılacak” dedi. Karabel ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri’nin “Koruyucu Aile” çalışmalarının tanıtımına’da destek verdiklerini belirterek yeni dönemde üretilen Kartopu Yumakları’nın üzerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Müdürlüğü’nün Koruyucu Aile Logosu’nun da bulunacağını vurguladı.


1.olan Yünün Yolculuğu Film Şeridi

2’inci Kartopu Fikir Yumağı Yarışması’nda ödül alan çalışmalar
1. Jale Akıncı Yılmaz (EDİRNE)- 5000 TL
2. Halise Aksoy Şenerol (ANTALYA)- 2500TL
3. Didem Löküncü Taşdemir ( BURSA)- 1250 TL

Mansiyon alan 10 kişi Kartopu Hediye Paketi ile ödüllendirildi.
Lale Çağlar ( İSTANBUL)
Filiz Özdemir ( İZMİR)
Burcu Eski Delikkaya ( İSTANBUL)
Hülya Nişaner ( İSTANBUL)
Hülya Atlam ( ANTALYA)
Yonca Can ( İSTANBUL)
Arzu Aciş ( ANKARA)
Serpil Seyhan (ANKARA)
Hülya Gençay ( İSTANBUL)
Nuran Balaban ( ANTALYA)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>