>

MODA - STİL

Kaşmir ve ipek ve denge…

2008 kış modasındaki ayakkabı ve çantaları o kadar abartılı ve büyük ki, tüm moda tasarımcıları için giysilerin daha mütevazı olması adeta kaçınılmaz bir karar oldu…
 
   
 
 
     
Silk&Cashmere ise moda mesajını her zaman olduğu gibi bu yıl da dünya modasıyla uyum içinde, ancak kendine özgü kalarak verdi. Kadın ve erkek koleksiyonlarını hazırlarken rahatlığı, konforu, lüksü ön planda tutarak modern detayları kullandı. En klasik diye bildiğimiz modelleri bir büzgü detayı, kocaman bir düğme ya da normalden uzun boyuyla güncelleştiriverdi. Modernlikle klasizmi dengeledi.


Örneğin resimdeki gibi; Kaşmir ceketlerde, zarafetle kocamanlığın şaşırtıcı uyumunu, kaşmirin yumuşaklığıyla kalın dokusunu dengeledi.


Silk&Cashmere, küresel ısınma sonucu neredeyse yok olan mantoların tahtını sallayan şal ve pelerinleri, koleksiyonunda çarpıcı bir şekilde kullandı. Mantoların tacını devralan ve kaşmirin ihtişamıyla büyüyen kaşmir pançolardan göz kamaştırıcı bir koleksiyon hazırladı. Oldukça iddialı renklerde ve alabildiğine gösterişli olan şal, eşarp, kaşkol, panço, pelerin, yelek gibi aksesuarların ihtişamını, bunların altında kullanılan sade kazak ve gömlek grubuyla dengeledi.


Saf ipekte farklı bir görünümle karşınıza çıkan Silk&Cashmere, nce ipeği doldurup şişirerek yepyeni bir görünüme büründürüyor. Bu haliyle, ipeğin ayrıcalığını bir kere daha hissedeceksiniz. Elegan ipekler yaşamımıza, güncelliği yakalayan dengeyle giriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>