>

MODA - STİL

Raisa&Vanessa Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Şehrin canlı ve göz alıcı kadınları için tasarladı.
 
   
 
 
     

Modern dünyanın keskin çizgilerine karşı kendi manifestolarını oluşturan moda tasarımcısı ikiz kardeşler Raisa & Vanessa; Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu’nda kadınları, hayat bulmaları için kış bahçelerine davet etti. 40 parçadan oluşan Garden of Raisa & Vanessa Koleksiyonu’nun bahçe dekorlu defilesi, 16 Mart Pazartesi günü Maslak Arena’da gerçekleşti!

Tüm koleksiyonlarında, ‘’gotik royal’’ tarzlarını konuşturan, tasarladıkları kıyafetlere farklı, sıra dışı hikayeler yazarak sunan Raisa & Vanessa, bu sezon dördüncü kez Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul arenasında yer aldı. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul serüvenleri boyunca dikkat çeken defilelere imza atan ikiz kardeşler, bu sene de farklı; mekan seçimi, konsepti ve koreografisi ile dikkat çekti.
 Maslak Arena’da gerçekleşen defilenin bahçe konseptli dekorunu, bu sene Contemporary Art’ta yer alan sanatçılardan Sevincy tasarladı. Sisli ve karanlık bir bahçenin içinden geçerek, geçtiği bahçeye hayat veren kıyafetler, kendine güvenen şehirli kadınlar için tasarlandı. Toplamda 40 tane mankenin görev aldığı, ‘’Garden of Raisa & Vanessa’’ isimli koleksiyonun özel üretilen kumaşlarında; altın & gümüş, gri ve mor tonları ağırlıktaydı. Kumaşların zengin dokuları, işlemelerindeki parıltılar ve kıyafetlere özel tasarlanan botlar da ön plana çıkan detaylar arasındaydı.
 Podyumun şehir ışıklarıyla aydınlanan bir gece bahçesi olarak tasarlanması, defileyi protokelden takip eden; Burcu Esmersoy, Nihat Odabaşı, Çağla Şikel, Merve Boluğur, Eda Taşpınar, Umut Eker, Hakan Akkaya, Eda Taşpınar, Ceylan Çapa, Eliz Sakuçcuoğlu, Buse Terim, Duygu Akdeniz, Burcu Karabacak, Azra Akın, Cemre Kemer, Melda Tuna, Ruhat-Nazlı Mengi, Lal Denizli gibi isimlerin beğenisini kazandı.Türkiye’de ilk defa yapılan konseptin Set ve Show direktörlüğünü Fashion Events & Production’dan Uğurhan Akdeniz, müziklerini ise DJ Fattish üstlendi. Sushico’nun yemek sponsoru olduğu defilede, kullanılan ayakkabılar İnci Deri, makyaj tasarımı Mac, saç tasarımı ise No.21’e ait. MG International Fragrance Company parfümörleri, defileye ve konsepte özel ortam kokusu tasarlarken, Park / Lotus Technology Ses ise, ışık görüntü ve sahne teknolojilerini üstlenerek, teknik prodüksiyon sponsoru oldu.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>