>

MODA - STİL

Sutyen Alırken Dikkat Edin

Göğüslerde meydana gelen sarkma, yumuşaklık ve deformasyonda bedene uygun olmayan sutyen kullanımı büyük etken...
 
   
 
 
     

Göğsü derli toplu göstermeye çalışırken daha çok çirkinleştiriyorlar. Dar sutyen koltuk altlarında yağ birikimine neden oluyor. Sanki koltuk altında bir göğüs var gibi izlenim bırakıyor. Bunun yanı sıra göğsü dik tutmak için yukarı çekilen askılar omuz ağrılarına da yol açıyor. Dar sutyenden koltuk altı ve beden çevresinden taşan yağ birikintileri zamanla vücutta kalıcı şekil bozukluğuna yol açıyor.

KADINLAR, SUTYENSİZ DOLAŞMAMALI

Çünkü tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler yer çekiminden daha fazla etkilenerek sarkar. Evde iş yaparken veya spor yaparken de sutyen çıkarılmamalı. Sadece gece yatarken çıkarılmasında sakınca yok.

Kadınlar sık kilo alıp vermemeli. Çünkü kilodan dolayı büyüyen göğüs kilo verildiğinde tamamen sarkabiliyor.

Kadınların beden çevresi ve göğüs çapını dikkate alarak sutyen seçmeleri gerekir. Aksi takdirde göğüs estetiğinin bozulur, yumuşaklık ve deformasyon oluşur.

DİRİ GÖĞÜSLER

Sıcak su yerine ılık su ve ardından soğuk duş şoku yapılabilir. Bu durumda kılcal damarlar harekete geçecek ve göğüs dirilik kazanacaktır. Ayrıca, sürekli yüz üstü yatmayın. Çünkü yüzüstü yatışta vücut göğüse aşırı baskı yaptığından deformasyon daha hızlı görülür.

Göğüs için en ideal sporun da yüzmedir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>