>

MODA - STİL

Salvatore Ferragamo Ve Edgardo Osorio İşbirliği

İtalyan lüks moda evi Hollywood’daki 100.yılını, genç ayakkabı tasarımcısı Edgardo Osorio işbirliğinde çıkardığı yeni kadın koleksiyonu ile kutluyor.
 
   
 
 
     

“Edgardo Osorio for Salvatore Ferragamo” olarak isimlendirilen bu koleksiyon, markanın girişimcileri destekleyen, yenilikçi çizgisini, Hollywood’a gelişinin yüzüncü yılını ve sinemanın Altın Çağ’ındaki yıldızlarla kurduğu köklü bağı vurgular nitelikte.

Salvatore Ferragamo’nun 30’lar, 40’lar ve 50’lerdeki tasarımları, kendine has tarzını korunarak Edgardo Osorio tarafından yeniden yorumlanarak hayat buluyor. Ferragamo’nun Mae West, Joan Crawford ve Marilyn Monroe gibi sanatçılar için de özel olarak tasarladığı The Rainbow Wedge, The Polka Dot ve The Wing gibi klasikleri, koleksiyona ilham kaynağı oluyor ve kullanılan materyallerdeki zariflik, ışıltı ve renkler güncellenerek sezona damgasını vuruyor.

Avrupa eleganlığını, Amerikan modernliğini ve Latin zarafetini birleştirerek oluşturulan koleksiyonda, 11 stil ile 5 farklı çizgide tarz yaratılıyor. Fiyonklu, dantelli ve kanatlı modeller patent, nappa, cork, stones, süet ve tüy gibi materyallerin şaşırtıcı karışımlarından oluşuyor. Salvatore Ferragamo’nun Kreatif Direktörü Massimiliano Giornetti’ye göre; “Edgardo’nun Güney Amerika kültürü ve sofistike tasarım estetiği, Ferragamo’nun stilini özetliyor.” Koleksiyon; yaramaz ve ironik, detaylarla öne çıkan, yaratıcı ve sıra dışılığın lüks ve konforla kombinlendiği yapısıyla, Salvatore Ferragamo’nun ruhunu mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

“Edgardo Osorio for Salvatore Ferragamo”, İtalyan moda evinin farklı tasarımcılarla daha önce yaptığı iş birlikleri içerisinde, çalışılan tasarımcının isminin kullanıldığı ilk koleksiyon! Kolombiya’da doğup, gençlik yıllarını Miami ve Londra’da geçiren Osorio, “Salvatore Ferragamo’nun yeni jenerasyon kadını için oluşturduğu bu sıra dışı tasarıların yansıtıcısı olmak, benim için bir onurdur. Salvatore Ferragamo’ya 19 yaşındayken ilk katıldığımdan beridir lüks ayakkabı sektörüne katılışımın üzerinden 10 yıl geçmiş olduğu için, bu koleksiyonu gerçekleştirmek çetin bir işti” diyor

“Edgardo Osorio for Salvatore Ferragamo” koleksiyonu, Salvatore Ferragamo’nun kurucusunun zanaatkarlık ve yaratıcılığı meydana çıkartmak adına İtalya’nın dünyaca kabul görmüş ustalarına yatırım yapmasıyla başlattığı, ve bugün, hem okuyan hem mezun olmuş el işçilerine Fondazione Ferragamo ile sponsporluk yaparak devam ettirdiği tarihi mentorluğunun yansıtılmasını üstleniyor.

“Edgardo Osorio for Salvatore Ferragamo” koelksiyonu seçilmiş mağazalarda ve www.ferragamo.com online sitesinde bulabilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>