>

MODA - STİL

Tita’nın sonbahar/kış renkleri

Tita, 2006-2007 sonbahar/kış koleksiyonunda retro-vintage maskülen çizgilerin yanı sıra 70 ve 80’lerin karışımı glam-rock ve rock-barok görüntüler de sezona damgasını vuracak.
 
   
 
 
     

Dinamik ve modern bayanların giyimde ilk tercihi olan Tita’nın sonbahar/kış koleksiyonunda yer yer 70 ve 80’lerin popüler çizgilerinin yansımaları dikkat çekiyor. Sonbahar aylarında özellikle gri renk ön plana çıkıyor. Fakat siyah, kırmızı ve altın sarısı renk kombinasyonları ile fuşya ve morlar da dikkatlerden kaçmıyor. Kış sezonuna ise ekoseler, baskılı jarseler ve uçuşan kumaşlar hayat veriyor.
Tita’nın Tasarım Koordinatörü Serhan Somuncu, 2006-2007 sonbahar/kış koleksiyonuna ilişkin olarak şu bilgileri veriyor: “Bu sezon tepeden tırnağa tek renkli kombinler ön planda. Fakat bu tekdüzeliği kumaşlardaki dokular oldukça hareketlendiriyor diyebiliriz. Kırışık efektli deriler, metali kumaşlar, İngiliz country tarzını yansıtan ekose ve tweellerden jakarlı dokumalara kadar geniş bir kumaş yelpazesi mevcut. Geleneksel kumaşlarda modern kesimler en çok dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Mini etek ve elbiselere taytlar eşlik ederken, volümü etekler yine gözde. Pantolonlarda ise ‘skinny’ kesimler hakimiyetini ilan etmiş durumda.”
Biraz nostalji de var Tita’nın sonbahar kış koleksiyonunda. Trikolarda yarasa kollar 70’lere gönderme yapıyor. Yine bu sezona damgasını vuracak olan ‘leopar baskı’lar her türlü dokuda karşımıza çıkıyor. 2006-2007 sonbahar kış döneminde kürk aksesuarları da oldukça gözde. Yaka ve ‘cape’ler dışındaki, kol uçuşlarında ve etek uçlarında aksesuar olarak kullanılan kürkler sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>