>

MODA - STİL

Wella 2006 saç trendleri

Ünlü tasarımcı Sonya ve Christopher Dove'dan Wella 2006 saç trendleri...
 
   
 
 
     
Ünlü tasarımcılar Sonya ve Christopher Dove Türk kuaförlere Wella 2006 trendlerini anlattı

Wella’nın 2006 trendlerindeki temalar, dünyanın farklı kültürlerini ve ritüellerini 4 başlık altında bir araya getiriyor.

Tekno Doğası
Doğanın ahengini, teknolojinin estetik yaratma becerisiyle harmanlayan bu tema, stres kavramını hiçbir şekilde yaşam alanlarına sokmak istemeyenlere pozitif enerji müjdeliyor. Aksesuarlarda metalik parlaklık ön plana çıkıyor. Beyaza yakın pastel tonlar doğaya dönüşün habercisi. Ancak modern hayat formlarından kopmadan gerçekleşen bu dönüşte, okyanus mavisi ve çim/yosun yeşili renklerdeki kıyafetler tercih ediliyor.Saçlarda su damlaları gibi hafif düşen canlı kesimler, yumuşak hatlara sahip bakımlı bir görünüş ve yüzü ince bir mükemmellikle çevreleyen fonksiyonel bir esneklik öne çıkıyor. Saçlar için seçilen renk ise havalı berrak ve açık. Sarı ve kahve gölgeler, havalı pastel nüanslar ve inci parlaklığı saçlardaki renklere özgün bir etki kazandırıyor.Gündüz Düşleri
Ruhun derinliklerine mistik bir yolculuğu andıran Gündüz Düşleri teması fantastik bir yoruma sahip. Hayal ve gerçekliği birbirine en yakın olduğu mesafede ele alan Gündüz Düşleri, gizli tutkuların açığa çıkışı olarak da tanımlanıyor. Yumuşak pastel tonlarıyla tasarlanmış giysilerde soluk, çiçeksi ve mevsimsi tonlar göze çarpıyor. İnce pamuklu kotonların, yarı transparan kumaşların şık kostümlere dönüştüğü bu temada dantel ve kadife altın çağını yaşıyor.


Saçlarda feminenlik ön planda. Yumuşak ve akıcı hareketler, doğal ve yuvarlak bir görünüm taşıyor. Uzun, yumuşak, doğal ve hareketli kesimler hacim yaratan katlarla zenginleşiyor.
Saçlarda tercih edilen renkler ise sıcak, yumuşak ve doğal. Bakır, tarçın, kahve, çikolata, kaşmir, ceviz ve karamel saç renklerinin esin kaynakları olarak gösteriliyor.


Saçlara kısadan uzuna, düzden bukleliye geçiş yapılan her şekil uygulanabiliyor. Maşa ile iri dalgalar yaratılarak omuzlara kadar düşen ya da gevşek topuzlarla biçimlendirilen saçlar örgülerle de zenginleştirilebiliyor.Evrensel Füzyon
Etnik çeşitlilik ve kültürel renkliliğin zirveye tırmandığı bir tema Evrensel Füzyon. Hayatın gizemlerini keşfetmek isteyenlere birbirinden güzel hazineler sunan Evrensel Füzyon, Hindistan’dan Meksika’ya, Malezya’dan Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyayı içine alıyor. Bu coğrafyadaki etnik ritüeller modern şehir yaşamında canlı ve hareketli formlara dönüşüyor. Kostümlerdeki renkler canlı ve parlak. Egzotik, güneşli ve yaratıcı desenler Evrensel Füzyon temasına hakim.


Saçlar dolgun, hareketli ve canlı şekillendiriliyor. Değişik fikirlerin ve kültürlerin karışımı heyecan verici modeller tasarlamaya izin veriyor.


Dikkat çeken kakül ve Eskimo kesimleri saçları daha yaratıcı yapıyor. Saç renkleri cıvıl cıvıl, rengarenk... Eğlenceli ve güçlü renk kontrastları Evrensel Füzyon’u çekici kılıyor.Gotik Lüks
Başkaldırı ve meydan okuma Gotik Lüks temasında kendini fark ettiriyor. Keskin ifadelerlerle biçimlendirilmiş Gotik Lüks’de karanlığın cazibesi ön planda. Koyu kırmızı veya siyah en çok tercih edilen renkler. Pırlantalar, inciler, ağır gümüş yüzükler aksesuarlar da hemen kendisini belli ediyor.Saçlarda tercih edilen renkler tok ve derin. Siyah, donuk platin sarısı, koyu vişne çürüğü ve kırmızı şarap tonları tercih edilen saç renkleri. En az 20 cm’ye kadar uzunluğu olan eşit kesimler, parlak ve sıkı şekillere dönüşüyor. Erkeklerde rock stili, kadınlardaysa düz saç ve topuz dikkat çekiyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>