>

MODA - STİL

Zac Posen’in 2005 hazır giyim koleksiyonu...

Lycra ve Teflon dünyaca ünlü modacı Zac Posen’in 2005 sonbahar koleksiyonuna ilham kaynağı oldu.
 
   
 
 
     
Lycra® ve Teflon® dünyaca ünlü modacı Zac Posen’in 2005 sonbahar koleksiyonuna ilham kaynağı oldu.

Dünyanın en büyük entegre iplik ve tekstil yarı mamül üreticisi INVISTA™ yenilikleriyle moda dünyasının ilerlemesine önemli bir değer katıyor ve yaratıcı çalışmalara sonsuz destek vermeye devam ediyor. Bu vizyon kapsamında Zac Posen’in koleksiyonunun sponsorluğunu üstlenen INVISTA™ övgülere de layık görülüyor.

Yenilikçi koleksiyonların ve yaratıcı tasarımların vazgeçilmez ismi Zac Posen, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Moda Haftası’nda, Lycra® ve Teflon® teknolojisiyle yarattığı 2005 sonbahar koleksiyonuyla büyük beğeni topladı.


Posen’in, feminen ve zarif temalarla yüklü koleksiyonu, pastel renkler ve yenilikçi silüetlerle sergilendi. INVISTA™’nın yüksek teknolojisinden ilham alarak yarattığı parçaların her biri göz kamaştırdı. Posen’in Lycra®’dan ilhamını alarak yarattığı ipek jarse ve seksi kadın elbiseleri izleyicileri büyüledi. Kumaşa koruyucu özellik katarak, kumaşın lekelerden kolayca arındırılabilmesini sağlayan Teflon® sayesinde Posen, koleksiyonuna lüks jakarlı kumaştan muhteşem bluzlar ekledi. Posen’in Teflon® teknolojisiyle imzasını attığı “giyilebilir beyaz” kıyafetler, 2005 sonbahar sezonuna damgasını vuracak.

Vücuda muhteşem uyumu, sağladığı sınırsız ve özgür hareket kabiliyeti ile Lycra® mucizesi bu elbiseler, geleneksel giyim tarzına modern bir soluk getirerek, giyimde kadınsılık, çekicilik ve konforu gözler önüne serdi. Çekici ve çarpıcı bu koleksiyonun en nadide parçaları arasında, Swarovski kristalleriyle süslenmiş Lycra®’lı Wolford® çorapları göz doldurdu.

İlhamını Lycra®’nın sağladığı sayısız avantajdan aldığını ve bu fantastik teknoloji harikalarının, kendisine tasarım için geniş ve özgür bir hayal dünyası sunduğunu vurgulayan Posen, “INVISTA™’nın ileri teknolojisi, 2005 sonbahar koleksiyonumu fantastik, gösterişli ve romantik temalarla yaratmama olanak verdi. Lycra®, tasarımlarıma muhteşem bir görünüm ve hareket kabiliyeti kazandırdı. Ben de bu sayede yumuşak, zarif kadın bedeninde özgürce uçuşan kıyafetler tasarladım” dedi.

INVISTA™’nın, Zac Posen gibi dünyaca ünlü bir tasarımcının 2005 sonbahar koleksiyonunun bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu belirten INVISTA™ Giyim Bölümü İletişim Direktörü Linda Kearns, “Zac Posen gibi yenilikçi tasarımcıların öncülerini, desteklemekten gurur duyuyoruz. Posen ve daha nice güzel çalışmalar yapan tasarımcılar, dünyanın bir numaralı markaları Lycra® ve Teflon®’u tercih ederek, son teknolojik yeniliklerle moda dünyasına yepyeni bir soluk katıyor” dedi.

*Teflon®, DuPont’un bir markasıdır ve Invista, lisans altında kullanmaktadır.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>