>

MODA - STİL

Zeynep Erdoğan MBFWI Damask Koleksiyonu

2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu sundu...
 
   
 
 
     

Tasarımcı ZEYNEP ERDOĞAN, “DAMASK” ismini verdiği 2015 / 2016 Sonbahar / Kış Koleksiyonu’nu, 16-21 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Mercedes - Benz Fashion Week Istanbul kapsamındaki “Mini Runway” bölümünde20 Mart, Cuma günü saat 18.30’da sundu.

Anna Rice’ın efsanevi romanı ‘ Interview with the Wampire’in (Vampirle görüşme) sinema uyarlamasından ilham alan koleksiyon, adını Ortaçağ Şam’da bir dokuma biçimi olan ‘DAMASK’ tan alıyor.
 Marsala bordosu ve kırmızının iki tonunun ağırlıklı olduğu Damask deseninde, gösterişli barok lüks ve ihtişamı ,kumaşın asalet içinde sansürsüzce kanamasını el işçiliğiyle sunuyor.
 Sert hacimli volanların içinde uçuşarak süzülen belli belirsiz, incecik danteller naïf bir büyü içinde saray şiirleri gibi akıyor. Barok zarafeti içinde brokarlar, goblenler , ince el işlemeleri dikkat çekiyor.Kabartma damask desenli kumaşlarıyla öne çıkan tasarimlarda, kanamış bordolar,kan kırmızızısından mürdüme uzana renk skalası, grimsi yağ yeşilleri ve lacivert kullanılmış.

Menderes Güneş’in sahne tasarımını yaptığı koleksiyon, gövdeli formları bulunan bitki ,çiçek ve dönüşümü destekleyen likenlerle uyanisa eşlik ediyor

Zeynep Erdogan’in koleksiyonundaki en büyük destekçileri Türkiye’nin en önde gelen ayakkabı markalarından biri olan İNCİ, son dönemin en parlak saç tasarım markası DİBA etiler Yuksek Arslan ve makyajda MAC. …

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>