>

POPÜLER MEKANLAR

Çin yemeği isteyenler İstiklal’e!

Çok ucuz ve çok lezzetli Çin yemeği isteyenler için İstiklal Caddesi’nde bir mekan: Çin Büfe
 
   
 
 
     
Amerikan filmlerinde ucuz ve lezzetli bir yemek olarak lanse edilen Çin yemeklerinin nedense Türkiye’de pahalı imajı var. Yani olması gereken imajdan nedense çok çok uzak olduğu için bu lezzetli mutfak ürünlerini tatmaya esaret edemeyen çok tanıdığım mevcut.

İstiklal caddesinde yürürken tesadüfen keşfettiğim Çin Büfe ise Çin yemeğinin sahip olması gereken imajı hakkı ile veriyor: Hem çok ucuz, hem çok kaliteli ve çok lezzetli!!!

İşte olması gereken bu… Uzakdoğulu şefi olsun olmasın menülere dünyanın fiyatını koyan, sabah pişirilmiş yemeği akşamüstü mikrodalgada ısıtıp önüme koyan bütün Çin restoranlarını protesto ediyor ve onlara haince gülüyorum “Ha Ha HA”. Bunca zaman beni kazıkladığınız için teesüf ederim. Artık sizleri terk ediyorum ve Çin yemekleri için ayırdığım bütçeyi artık Çin Büfe de harcayacağım için mutluyum.

Çin Büfe’de yemekler gizli bir mutfakta değil gözümün önünde pişiyor, masama gelen yemek inanılmaz lezzetli ve porsiyonlar hem gözü hem mideyi tatmin ediyor. Başlangıçlar (çin böreği çin mantısı vs…) 3.00-5.00 ytl; Pilavlar ve erişteler 2.75- 5.00 ytl; dana eti çeşitleri 6.75 ytl tavuk etleri 5.00- 6.75 yt larasında… En pahalı menü 11.50 lira ki pahalı demeye dilim varmıyor. Meşrubatlar 1.50 yt.. Spesiyaller Acılı Sian Tavuk, Wuhan Dana, Kızarmış Pekin Ördeği, Tai Salata… Burada aklınıza gelebilecek bütün Çin yemeği çeşitleri var.

Şimdi çevremdeki herkese burayı tavsiye ediyorum. Daha dün en yakın arkadaşlarımdan birini yolladım ve bana telefonda “İki kişi 25 liraya tıka basa doyduk, işte Amerikan filmlerinden özendiğimiz Çin yemeği konsepti budur” diyerek memnuniyetini dile getirdi ben daha ne diyeyim.

Yer çok kolay. İstiklal Caddesinde ortalara doğru yürüyorsunuz ve Galatasaray Hamamı’na giden sokağın önünde durduğunuzda Çin Büfeyi görüyorsunuz. Taksim yakınlarına paket servisi de mevcut.

Çin Büfe’nin sahibini henüz tanımıyorum ama İstiklal Caddesinde bir eksiği tamamladığı ve Çin yemeğini böyle ucuz ve kaliteli sunduğu için kendisini öncelikle zekasından ötürü tebrik ediyorum. Dilerim kısa zamanda bu politika ile nur topu gibi Çin Büfe zincirleriniz olur.
Olur mu olur…

Yasemin Uludoğan
yaseminabla@hotmail.com

“Çin Büfe”
Kuloğlu Mahallesi, Turnacıbaşı Sok. No.12 Beyoğlu- İstanbul
Tel: 0212 251 87 02 – 03 - 04
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>