>

SAÇ BAKIMI

Yeni Yıl Motivasyonunuz; Saçlarınız Olsun

Çok daha çekici görünmenin gizli bir iksiri olsaydı, bu iksirin başrolü şüphesiz saçlar olurdu…
 
   
 
 
     

Tarih boyunca güzellik algısının en özel tamamlayıcısı olarak kabul edilen saçlar, 21. yüzyılın güzellik anlayışında da önemli bir yere sahiptir. Bugün gelinen noktada bakımlı ve güzel olmak için birçok kişi, ciltlerine olduğu kadar saçlarına da yatırım yapıyor. Bir kadının en güçlü aksesuarı olan saçlarının gerçek potansiyelini ve etkisini ortaya çıkarmak için doğanın gücünden faydalanabileceğimizi söyleyen İnci Soydan Güzellik Evi Kurucusu İnci Soydan doğal saç maskesi tarifini paylaşıyor.

Sağlıklı saçlar motivasyon sağlıyor

Yüzün bütünlüğünü sağlayan ve güzelliğin en önemli tamamlayıcısı olarak kabul edilen saçların güçlü bir özgüven kaynağı olduğunu ifade eden İnci Soydan; “Güzellik algısının en önemli oyuncuları arasında yer alan saçlar, kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlarken, psikolojik anlamda da olumlu bir etki yaratıyor. Saçların bakımlı olması kişinin ifadesi ve motivasyonu üzerinde oldukça önemli bir role sahip. Bu noktada yeni yılda alınan kararları uygulamaya geçirmek için gerekli motivasyonu sunan saçlar, değişmek için de güzel bir başlangıç noktası sağlıyor” dedi.

Yıpranmış saçlar özensiz, sağlıklı saçlar çekici gösteriyor


Soğuk havaların etkisiyle saçların sağlığını korumasının zorlaştığını belirten İnci Soydan; “Kuru hava, rüzgar, mevsim değişiklikleri saçın kurumasına ve parlaklığını kaybetmesine yol açıyor. Bu durum saçların daha bakımsız kişinin ise özensiz görünmesine sebep oluyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, saçları bakımsız görünen kişilerin çevre tarafından umursamaz, tembel ve kendine bakmayan biri gibi algılanmasına yol açtığını gösteriyor. Tam tersi bir durumda ise kişinin çok daha güzel, çekici, bakımlı ve özenli biri gibi görünmesini sağlıyor. Bu noktada yenilenmek ve saçları yeni yıla hazırlamak için işe öncelikle saçlardan başlamak, saç köklerini güçlendirmek ve nemlendirmek gerekiyor. Doğanın mucizesi yağlardan faydalanarak hazırlayacağınız bir saç maskesiyle saçların kaybettiği ışıltı tekrar kazandırılabilir” dedi.

Doğal mucize; zeytinyağı

Antik çağlarda altın diye adlandırılan ve güzellik için hazırlanan reçetelerin vazgeçilmez mucizesi zeytinyağı birçok bakım ürününün temelini oluşturur. Zengin ve nemlendirici bileşenleri sayesinde saçınız üzerindeki etkisini hızlıca gösterir. A ve E vitaminleri ile antioksidanlar açısından oldukça zengin olan zeytinyağı saçlardaki keratinin korunmasını sağlarken saçlara nem sağlar.

Maske için;

• ½ maydanoz,
• 3 yemek kaşığı mayonez,
• 4-5 ceviz içi,
• 1 tatlı kaşığı polen,
• 1 tatlı kaşığı toz maya,
• ½ kahve fincanı ceviz yağı,
• ½ kahve fincanı zeytinyağı,
• ½ kahve fincanı susam yağı,
• 1 tutam kuru hatmi çiçeği.

Saçın ihtiyaç duyduğu nem ve bakımı sağlayacak olan maske için öncelikle hatmi çiçeği, toz haline getirilir. Sonra bütün malzemeler karıştırılır. Macun kıvamına gelen karışım süzülüp, saça yedirilir ve saçta iki saat bekletilir. Daha sonra doğal bir şampuanla saç yıkanır.
 

Etiketler: Saç, saç bakımı, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>