>

POPÜLER MEKANLAR

YAVUZ İSKENDEROĞLU’n da Gerçek İskenderi Keşfedin!

Hangisi gerçek İskender?
 
   
 
 
     

Bursalı İskender Efendi’nin dikey mangallı “Dönen Kebap”ı icat etmesiyle yarattığı ve tüm restoranların menülerine bu isimle giren İskender Kebap lezzeti, İstanbullu basın mensupları tarafından gerçek mekanında yeniden keşfedildi.

İskender Efendi’nin torunu Yavuz İskenderoğlu’nun Yılbaşı Yemeği davetine katılan İstanbullu basın temsilcileri, akıllarındaki “Hangisi Gerçek İskender?” sorusunun cevabını buldu.

Kebapçı İSKENDER lezzetini günümüze kadar taşıyan Yavuz İskenderoğlu, 13 Aralık Salı günü, İstanbullu basın mensuplarını Beşiktaş Ihlamur Yokuşu’ndaki tarihi binasında ağırladı.

İlk olarak, Yavuz İskenderoğlu’nun ağzından İskender Kebap’ın tarihini ve orijinal sunum şeklini öğrenen misafirlere, sunumun ardından “gerçek İskender’i” tatmaları üzere servis yapıldı. Konuklara, yemeklerinin yanında, restoranın kendi üretimi olan ve öküzgözü üzümleriyle yapılan özel şıra ikram edildi. Yemeğin sonunda, misafirlere kendi yapımları kestane şekerlerini de ikram eden Yavuz İskenderoğlu, tüm konuklara, şıra, tereyağı ve kestane şekerinden hediye etti.

1850 yıllarında Mehmet Efendi Lokantası ile başlayan aile geleneği, ilk olarak Mehmet Efendi’nin oğlu İskender Efendi’nin dikey mangallı “Dönen Kebap”ı icat etmesiyle markalaşma sürecine girdi. Bugün bir dünya markası olan Kebapçı İSKENDER lezzeti; İskender Efendi’nin torunu Yavuz İskenderoğlu’nun sahip çıktığı gelenek ve gerçek tadıyla günümüze kadar uzanıyor.

2 milyon TL’lik yatırımla büyümeye devam eden Kebapçı İSKENDER-Yavuz İskenderoğlu; kalite çalışmaları kapsamında ISO 9001:2000 belgelerini almanın yanı sıra, gıda sektöründe en önemli belge olan HACCP 13001’i, “Döner Üretim ve Sunumu” alanında alan ilk Türk kuruluş olma özelliğini taşıyor.

Bursa’da 6 şubeyle hizmet veren Kebapçı İSKENDER-Yavuz İskenderoğlu; Bursa dışında, Balıkesir Susurluk’ta seyahat edenleri ağırlarken, aile lezzetini, Beşiktaş Ihlamur Yokuşu’ndaki tarihi binasında ve Kavacık, Ataşehir ile Maltepe’de isim hakkına sahip restoranlarında İstanbullularla buluşturuyor.


Bilgi için: http://www.kebapciiskender.com.tr

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>