>

SAÇ BAKIMI

Elektriklenen Saçlara Çözümler

Uygun bakım ve tedavi yöntemleri ile sık dökülen, elektriklenen, mat ve hacimsiz görünen saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?
 
   
 
 
     

Saçlarınızın sürekli dökülmesinden mi şikâyetçisiniz? Saçlarınız yoluk yoluk mu gözüküyor?

ELEKTRİKLENEN SAÇLAR İÇİN...

Ani sıcaklık değişimleri saç yapısını zorlar. Bunun neticesinde saçlar elektrikle yüklenir. Saç telleri havaya uçuşur ve kötü bir görünüm alır.

Tedavi: Elinize biraz şekillendirme kremi alın, bunu avucunuza iyice yayın ve saçlarınızın üzerine sürün, gerekirse bitki özleri içeren nemlendirme losyonları da sıkabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler saçlarınızın elektriğini alır. Eğer aceleniz varsa saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirebilirsiniz.

Uzun vadeli tedavi:
Düzenli olarak yapılandırma kürleri kullanın. Bu şekilde saçlarınızın nem dengesini düzenler ve hasarları giderirsiniz. Doğal maddeden yapılan fırçalar, kemik, ahşap ya da metalden yapılmış taraklar kullanın.

SAĞLIKLI VE GÜR SAÇLAR HAYAL Mİ?

Saçlarınızın sürekli dökülmesinden mi şikayetçisiniz? Ya da saçlarınızın tiftik tiftik görünmesinden mi? Saçlarınız elektrikleniyor mu veya hacimsiz mi?

Uygun bakım ve tedavi yöntemleri ile bu sorunların üstesinden gelebiilirsiniz.

ELEKTRİKLENEN SAÇLAR İÇİN...

Ani sıcaklık değişimleri saç yapısını zorlar. Bunun neticesinde saçlar elektrikle yüklenir. Saç telleri havaya uçuşur ve kötü bir görünüm alır.

Tedavi: Elinize biraz şekillendirme kremi alın. Bunu avucunuza iyice yayın. Saçlarınızın üzerine sürün. Gerekirse bitki özleri içeren nemlendirme losyonları da sıkabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler saçlarınızın elektriğini alır.

Eğer aceleniz varsa saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirebilirsiniz.

Uzun vadeli tedavi: Düzenli olarak yapılandırma kürleri kullanın. Bu şekilde saçlarınızın nem dengesini düzenler ve hasarları giderirsiniz. Doğal maddeden yapılan fırçalar, kemik, ahşap ya da metalden yapılmış taraklar kullanın.

ÇABUK YAĞLANAN SAÇLAR İÇİN...

Hormon düzensizlikleri yağ bezelerinin fazla çalışmasına yol açar. Bunun yanında kalıtsal faktörler ve stres durumlarında saçların yağlanmasında artış görülür.

Bakım: Saçlarınızı ılık suyla ve yağlı saçlara uygun bir şampuan kullanarak yıkayın. Yıkama sırasında saç derisine hafif bir masaj uygulanır. Sonra soğuk suyla durulanır. Saçlarınızı fönün ilk ayarıyla kurulayın.

EĞER SAÇLARINIZ YAĞLI VE YIKAMAYA DA VAKTİNİZ YOKSA ISLAK SAÇ JÖLESİNİ SAÇLARINIZA SÜRÜN. SİVRİ UÇLU BİR TARAKLA ŞEKİLLENDİRİN.

Tedavi: Bitkisel öz içeren haftalık kürler yağ bezlerini sakinleştirici bir etki yaratır ve saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Saç derisinin metabolizmasını canlandırır. Yağlı saçlar çok sık taranmaz. Ayrıca şekillendirmek için köpük ya da sprey kullanılmaz.

HACİMSİZ GÖRÜNEN SAÇLAR İÇİN...

Hacim sorunu genellikle çok ince ve düz saçlarda görülür. Aşırı bakım da saçları zorlar. Böylelikle şekilleri bozulur ve hacimleri kaybolur.

Bakım: Saçlarınızı yıkadıktan sonra şekilendirme kremleriyle güçlendirin. Eğer istiyorsanız, şekillendirme ürünlerini sadece saçlarınızın uçlarına sürün. Ardından saçlarınıza ayrıldığı çizginin tersine doğru fön çekin. Kısa saçlarda ise saç tellerini parmaklarınızla havalandırın ve spreyle sabitleyin.

Tedavi: Saçlarınızı özel arındırıcı şampuanlarla iyice yıkayın. Tamamen durulayın. Saçları onaran şekillendirme ürünleri kullanın. Böylelikle saçlarınızın güçlenmesini sağlarsınız. Saç telleriniz inceyse, altı haftada bir kestirmenizi öneririz. Hacim ve dalga veren ürünler kullanın.

MAT GÖRÜNEN SAÇLAR İÇİN...

Çok sık fön, rüzgar, ısı değişimi, perma ve boya saçları zorlar. Saç derisinde pürüzlenmeye yol açar. Sonuçta saçlar ışık yansıtmaz. Bakımsız-mat bir görünüm kazanır.

Bakım: Limon suyunu veya elma sirkesini soğuk suyla konsantre hale getirin. Bununla saçlarınızı durulayın. Yapacağınız bu işlem saç yüzeyini düzleştirir. Yıkama işlemi sırasında saçlarınızı çok iyi bir şekilde durulamaya dikkat edin. Bakım yağları içeren şekillendirme ürünleri saç yüzeylerini parlatır.

Tedavi: Mat görünen saçlara haftada bir kez bitki proteini içeren kürler uygulayın. Multivitamin kürleri saçlara sağlık ve parlaklık verir.

ÇOK SIK DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN...

Saç dökülmesi çok değişik faktörlere bağlı olabilir. Kansızlık, demir eksikliği çinko eksikliği hormonal düzensizlikler (böbrek üstü bezinden salgılanan hormonlar, testestron, troid hormonları), ilaçlar, uzun süreli geçirilen hastalıklar, stres, psikolojik faktörler.

Tedavi: Saç dökülme vakalarında ilk aşamada dökülmenin nedenleri araştırılır. Kan tahlili, hormonların düzeyleri, kullanılan ilaçlar, stres faktörünün olup olmadığı iyice araştırılır. Tedavide ilaçla tedavi şekli ve saç mezoterapisi önerilir. İlaçla tedavide ağızdan verilen ilaçların sayesinde kıl kökleri vücut tarafından beslenir.

Saç mezoterapisinde ise kıl köklerini besleyen vitaminler ve kan dolaşım artırıcı ilaçlar direkt kıl köklerini çok ince uçlu kılcal iğneler vasıtasıyla enjekte edilir. Haftada bir seans, toplam 8-10 seans süren bu işlemler sayesinde saç dökülmesi tamamen engellenmiş olup yeni saçların çıkması ile birlikte saçlarda dolgunluk, hacim artışı, parlaklık, saç kalitesinde yumuşama görülür. Yeni ve canlı saçlara kavuşulur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>