>

SAÇ BAKIMI

Stres Saçlarınızı Eritir

Saç çıkacak mı, çıkmayacak mı, dirençli olacak mı, olmayacak mı?
 
   
 
 
     

Saç dökülmesinin birçok nedeni olabileceğini ifade eden uzmanlar, dökülmenin hormonlara ve genetik yapıya bağlı olabileceği gibi mantar ve benzeri cilt hastalıklarına, ateşli hastalıklara ve tiroid hastalıklarına da bağlı olabileceğini söyledi.

Sistemik hastalıklara bağlı olarak saç dökülmeleri genelde saçların yaygın şekilde dökülmesinde oluyor. Hastalar saçlarını taradıklarında saçlarının ellerine geldiğini ifade ediyor. Bu tür şikayetlerde altta yatan nedeni bulmak, ona yönelik tedaviyi vermek gerekiyor.

ve sıkı yapılan diyetlerin de saç dökülmesi nedenleri arasında yer aldığını ifade eden Dr. Yüksel, ''Saç dökülmesi daha sık genç kadınlarda ve daha çok kansızlıkla beraber görülüyor. Gebelik ve düşük, doğum sonrası da saç dökülmelerinde etkili oluyor. Erkeklerde ise hormonlara bağlı olarak 20'li yaşlarda sık görülüyor.

SAÇ KIRAN HASTALIĞI

Hastalar birden saçlarında açılmalar olduğunu görür. Hastalar, bunu daha çok, kuaförün söylemesi ile fark eder. Bu hastalıkta büyük bir üzüntü ya da depresyon hikayesi vardır. Stres faktörü önemlidir. Hiçbir nedeni de olmayabilir. Yaygınlığı önemlidir. Bu açılmanın dokulizasyonu önemlidir. Daha ileride oradan saç çıkacak mı, çıkmayacak mı, dirençli olacak mı, olmayacak mı? Bunlara dokulizasyonuna göre karar veriliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>