>

SAÇ BAKIMI

Tatil Sonrası Yıpranan Saçlar

İşte tatilde güneş, su ve rüzgarın etkisiyle kuruyan, yıpranan saçları eski canlılığına kavuşturmanın yolları…
 
   
 
 
     
Tatil sonrasında saçların da tıpkı cilt gibi özel bir bakıma ihtiyacı var. İşte tatilde güneş, su ve rüzgarın etkisiyle kuruyan, yıpranan saçları eski canlılığına kavuşturmanın yolları…ve Türkiye’nin en iyi makaslarından biri ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk Tony & Guy Eğitmeni olan Evren İlhan’ın yıpranan saçlarınızı canlandırmak için çok basit ve çok iyi önerileri var:Tatilde cildiniz kadar saçlarınız da yıprandı. Saç köklerini olumsuz etkileyen UV ışınları, su ve rüzgarla birlikte bir süre sonra saçların okside olmalarına, kurumalarına ve canlılığını yitirmelerine neden olur. Tatil sonrasında saçların da tıpkı cilt gibi özel bir bakıma ihtiyacı vardır.

Güneş sonrası şampuanlar içerdikleri pantenol sayesinde saç tellerinin parlaklığını kazanmasına ve klor ya da tuz kalıntılarının giderilmesine yardımcı olur. B ve E vitaminleri bakımından Zengin saç bakım kürleri ve maskeler de tatil sonrasında saçlarınızı güçlendiren özel bakımlar arasındadır.

Fakat artık şehir hayatında Saçlarımız, gün boyu, sigara dumanı, yağmur ve hava kirliliği maruz kalıp tozlanıp kirlenir. Bir de bunlara uzun süreli güneşlenme, sıcak kurutma, perma ve boya gibi etkenler eklenince saçın yapısında değişiklikler oluşmaya başlar. Su ve sabun yetersizleşir. Korunmasız kalan saç parlaklığını kaybeder ve donuklaşır. Saçınıza eski parlaklığını kazandırmak, ışığı daha iyi yansıtmasını sağlamak için özel bir program uygulamanız gerekir.Öte yandan sadece tatil sonrası değil fakat bu dönemde de çok önemli olan bu faktör saçların sık sık yıkanmaması gerektiğidir saçlar zaman zaman kendi normal yağ dengesini doğal bir süreçte kendisi sağlar . Her gün duş alındığını düşünürsek her gün saçların şampuanlanması kesinlikle doğru değildir. Saçları her gün duş sırasında şampuanlamak için harcanılan süre boyunca ılık su ile bolca durulanması ve bu durumun periyodik olarak tekrar edilmesi sabır gerektiren bir süreç olmakla birlikte iki gün durulama, üçüncü gün şampuanlama gibi bir periyoda kişi kendini kısa sürede adapte edebilir. Alışılması çok zor görünse bile hem yağlı hem kuru hem aşırı neme ihtiyacı olan ve buna benzer birçok etkenin içinde bulunduğu durumlarda ve özellikle bu dönemde bu teknik kesinlikle başarılı olacaktır.

Yukarda bulunan detaylarla birlikte saçların daima ılık su ile yıkanması, şampuanın direk olarak baş derisine uygulanmaması mümkünse bir kap içinde sıcak su ile sulandırılması, iki şampuanlamada kullanılacak olan şampuan miktarının tek bir defada kullanılması iki defayı ortadan kaldırarak özetle iki yada üç günde bir bu teknikle tek bir defa yıkanması uygn olacaktır. Sonrasında saçların duruma uygun bir nemlendirici bir bakım kürü uygulanmasının ardından mümkünse içme suyuyla durulanması çok daha parlak ve sağlıklı saçlara sahip olunmasını sağlayacaktır.

HAIR FUSION BEYOĞLU'na Ulaşmak İçin:
Tel: (0212) 244 02 80 - 244 02 89
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>