>

SAÇ BAKIMI

Uzun saçın bakımı

Sabah uyandığınız andan tekrar yattığınız ana kadar ve hatta uyurken bile saçlarınızın kırılmasına sebep olan etkenler var.
 
   
 
 
     
Kafa derimiz ve saçımız kötü kullanılmaya oldukça dayanıklı olmasına rağmen fazla veya yanlış yapılmış permadan, boyadan, renk açıcılardan veya masajdan zarar görebilir. Saçın dayanabildiği "güzelleşme" miktarı kişiden kişiye değişir. Uzun saçların etkilendiği en büyük problem saç uçlarının kırılmasıdır. Bu kırıklar saç uçlarında ayrılma, koparak saçın kısa kalması ve genel anlamda saç sağlığının bozulması gibi etkileri de beraberinde getirir.

Sabah uyandığınız andan tekrar yattığınız ana kadar ve hatta uyurken bile saçlarınızın kırılmasına sebep olan etkenler vardır.

Genellikle bu etkenlerden ilki ve en sık rastlanılanı (yanlış fırçalama, yanlış yıkama, düzensiz saç kesimi gibi) kötü bakımdır. Yaşam şekli faktörleri örneğin kötü beslenme, stres hatta huzursuz uyuma bile saç sağlığınıza etki edebilir. Basit ama doğru bazı bakım teknik ve ürünler kullanarak, uzun, gür, ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>