>

SAÇ BAKIMI

Yuvarlak yüze katlı kesim

Saçınızı kestirmeden önce kuaförünüzle kilo, boy, giyim tarzınız ve kişiliğiniz hakkında konuşmalı; ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.
 
   
 
 
     
Hangi yüze hangi saç modelinin yakıştığını anlamak için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. 7 çeşit yüz şekli vardır. Saçınızı kestirmeden önce saçınızın mı yoksa yüzünüzün mü ön planda olmasını istediğinize karar vermelisiniz. İşte yüz şekillerine göre saç kesimleri.

KAHKÜL DEĞİŞTİRİYOR...

Yuvarlak Yüz:

Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

Kare Yüz:

Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak kesimli kahkül ve şakaklarınızda saç tutamları yaptırabilirsiniz.

Diktörtgen Yüz:

Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısaltmak istiyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğinizi örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>