>

SAĞLIKLI YAŞAM

5 dakikada uyuşturucu testi

Türkiye’de madde bağımlılığı, ailelerin korkulu rüyası haline geldi. “Quikscreen5” İle 5 dakikada uyuşturucu testi...

 
   
 
 
     
“Quikscreen5” İle 5 Dakikada uyuşturucu testi


Türkiye’de madde bağımlılığı, ailelerin korkulu rüyası haline geldi. Yapılan araştırmalar, madde bağımlılığının 10 yaşa kadar düştüğünü gösteriyor. Ancak Türkiye’de ilk kez pazara sunulan “Quikscreen5” uyuşturucu testi ile ebeveynler çocuklarının bu tuzağa düşüp düşmediğini öğrenerek, çözüme giden ilk adımı atabilecekler.Türkiye’nin ilk uyuşturucu testi Quikscreen5, kokain, anfetamin, morfin, eroin, frensiklidin, esrar ve marihuana gibi uyarıcı ilaçların vücuda girip girmediğini, 5 dakikada teşhis edebiliyor. ArtMedikal tarafından piyasaya sürülen Quikscreen5, aynen gebelik testi gibi kolay bir şekilde yorumlanarak ailelere büyük kolaylık sağlıyor.

Test kabına idrar koyulduktan 5 dakika sonra, uyuşturucu kullanılıp kullanılmadığı saptanıyor. Kolonların üzerinde oluşan çift çizgi sonucun negatif, tek çizgi ise pozitif olduğunu gösteriyor.

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda, uyuşturucu ve madde bağımlılığının 10 yaşa indiği saptanmıştır. Gün geçtikçe gelir ve eğitim düzeyi gözetmeksizin toplumun bütün kesimlerinde artan uyuşturucu sorunu, anne ve babaların korkulu rüyası haline gelmiştir. Anında sonuç veren Quikscreen5 uyuşturucu testi, anne ve babaları korkulu rüyadan kurtararak, çocuklarının uyuşturucu kullanıp kullanmadıklarını kontrol edebilmelerini sağlıyor.İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlhan Yargıç, şüphelenen ailelerin çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda “Aileler, madde problemi olan kişilerin gidişatını izlemek için de kullanılan uyuşturucu testini çocuklarına, kendileri ile işbirliği içinde uygulamalıdır. ” önerisinde bulunuyor.


Türkiye’de ilk kez pazara sunulan Quikscreen5, Türkiye çapında toplam 200 yetkili eczanede satılıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>