>

SAĞLIKLI YAŞAM

Belinizi İnce Gösterecek Öneriler

Bel bölgesindeki kalınlık ve göbeğiniz canınızı sıkıyorsa tavsiyelerimizi dikkate almanızda fayda var.
 
   
 
 
     

Kadınlar kilo aldıklarında bu kilolar genelde göbek çevresinde birikir ve buna bel simidi adı verilir. Yaz aylarının geldiği şu günlerde hiç bir kadın böyle bir görüntüye sahip olmak istemez. Bel simidi olarak adlandıran bel bölgesindeki kalınlık ve göbeğiniz canınızı sıkıyorsa tavsiyelerimizi dikkate almanızda fayda var.

BOL SU İÇİN


Bol su içmek yapabileceğiniz en yararlı önerilerden biri. Su midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yemenizi sağlar. Alkolden uzak durun. Likör ve bira yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.

DİK YÜRÜYÜN, DİK OTURUN

Vücudunuzun duruş şeklini ve yürüyüşünüzü gözden geçirin. Dik yürümeye ve oturmaya özen gösterin. Göbeği içe çekip bırakmak da faydalı olacaktır.

ŞEKİLLENDİRİCİ KIYAFET GİYİN


Vucudunuzu şekillendirici kıyafetler giyebilirsiniz. Bel çevresi için üretilen lycra içeren kıyafetler tercih edin. Ancak mutlaka beden ölçünüze uygun olmalı aksi takdirde faydasını göremezsiniz.

BAZI YİYECEKKLERDEN UZAK DURUN


Şeker, kurabiye ve bisküviler, pasta, kola ve patates cipsi. Kızartılmış yiyecekleri ayda bir kere tüketin.

BEL İNCELTİCİ SPOR YAPIN

Yapılacak en doğru çözüm sporla olacaktır. En iyi sporlar, kickboks, squash, yüzme ve tenis. Bunun yanında eerobik egzersizler de göbek çevresindeki yağı inceltir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>