>

SAĞLIKLI YAŞAM

En Kısa Ve Ağrısız Yüz Germe Tekniği: Silhouette Lift

ağrısız, 1 saati bile bulmayan ve günümüzde estetik cerrahide "devrim"
 
   
 
 
     

Hem kadın hem de erkekler için ağrısız, 1 saati bile bulmayan ve günümüzde estetik cerrahide “devrim” olarak tanımlanan Silhouette Lift ile ilgili her şeyi Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel anlattı.

40 yaş ile birlikte yüz ve yanaklarda sarkmalar başlıyor. Ve zamanla yaşlandığınızı, o eski güzelliğinizin kalmadığını düşünüyorsunuz. Plastik ve Estetik Cerrahi’deki en son trendlerin başında ise adeta bir devrim niteliğinde olan “Silhouette Lift” operasyonları geliyor. Silhouette Lift ile eski yüzünüze hem de genel anestezi, hastanede yatma ve iyileşme süreci gerektirmeden sahip olunabiliyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, Silhouette Lift operasyonunun lokal anestezi altında 45 dakikadan az zamanda, hastanede yatma gerektirmeden yapılan yeni bir yüz germe tekniği olduğunu belirtiyor. Hastanın hemen iyileşerek 2 gün içinde normal sürece döndüğünü, 2 hafta sonra yüzün yumuşak doğal haline geldiğini ve operasyon belirtilerinin tamamen yok olduğunu da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Akın Yücel bu operasyon ile ilgili merak edilenleri paylaştı.

SİLHOUETTE LİFT NEDİR?


Silhouette Lift, siluet dikişler ile kullanım için geliştirilen yeni bir tekniktir. Bu özel dikişler yardımı ile, saçlı deriden iki kısa kesik yapılarak sarkmış olan orta yüz bölgesi yukarıya taşınır. Üzerinde eriyebilen konik kısımların bulunduğu iplerle yüz askılama sistemi olarak tanımlayabileceğiz bu operasyon, anestezisiz gerçekleştirilir. 45 dakikalık bir işlemdir.

SİLHOUETTE LİFT’İN YARARLARI NELERDİR?

Silhouette Lift orta yüz ve boyun bölgeleri için etkilidir. 1 seansta gerçekleşen bu operasyon ile yüzdeki yorgunluk ve yaşlılık görüntüsü giderilir.

HANGİ YAŞLAR SİLHOUETTE LİFT İÇİN İDEAL YAŞLARDIR?

Eğer özellikle 35 - 40 yaşını aşmışsanız ve yüzünüzdeki sarkmalar söz konusuysa, bunun yanı sıra yüzünüzün ovalliği kaybolmuşsa, bu durumda Silhouette Lift sizin için yararlı olacaktır.

SİLHOUETTE LİFT’TE GENEL ANESTEZİ YA DA HASTANEDE YATMAK GEREKLİ MİDİR? PROSEDÜR NE KADAR SÜRER?

Silhouette Lift, hastanede yatmayı gerektirmeden bölgesel anestezi altında 1 seansta gerçekleştirilir. İşlem, yüz için 45 dakikadan daha az; boyun için ise 25 dakikadan daha az zaman alır. Silhouette Lift işlemi diğer cerrahi işlemlerle birlikte de uygulanabilir. Üst göz kapağı ameliyatları, kaş ameliyatları ya da boyun germe işlemleri sırasında orta yüz bölgesi için Silhouette Lift işlemini sıklıkla uyguluyoruz.

İYİLEŞME SÜRECİ NE KADARDIR?

Bu yöntemde diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi şişlik ve morluklar gelişmez. O nedenle hastalar 2 gün içinde gündelik hayatlarına geri dönebilirler, ancak derinin kendini yenilemesi ve yumuşak yapısını tekrar kazanması ortalama 2 hafta içerisinde olur.

PEKİ, SONUÇLARI NELERDİR?

İlk ve en önemli sonucu elbette doğal görünüm kazandırmasıdır. Görüntünüz daha az yorgun, yüzünüz yenilenmiş olur ve kişi kendisini yeni görüntüsünden dolayı iyi hisseder. Bu gençleşme, tüm ifadelerin canlı olmasını da sağlar. En önemli avantajı ise ameliyat sonrası iyileşme döneminin çok kısa olması e hastaların işlerinden ya da günlük hayatlarından kopmalarına neden olmamasıdır.

SİLHOUETTE LİFT, GELENEKSEL YÜZ GERDİRMEYE ALTERNATİF MİDİR?

Silhouette Lift geleneksel yüz gerdirmeden farklıdır. Silhouette Lift işleminde hedeflenen hasta grubu 40lı yaşlarda ve yüzü aşırı miktarda sarkmamış olan hastalardır. Ancak büyükyüz germe ameliyatlarını istemeyen daha ileri yaşdaki hastalarda da iyi sonuçlar verir. Bu nedenle birkaç yıldır geleneksel yüz gerdirmeye alternatif olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Kısa sürmesi, etkilerinin sağlıklı olması ve hastanın kendisini kısa sürede toparlaması alternatif olmasını sağlamıştır.

Prof.Dr. Akın Yücel’e www.drakinyucel.com adresinden ya da 0212 236 12 92 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>