>

SAĞLIKLI YAŞAM

Enerjinizi Depolayın

Sizlere küçük değişiklerle enerjinizi büyük ölçüde artıracak 4 adımlık bir plan oluşturduk... Önermesi bizden, denemesi sizden...
 
   
 
 
     

Yorgunluk sadece uyku eksikliği değildir; stres, susuzluk, beslenme ve yaşam tarzına bağlıdır. Yorgunluğunuzun üstesinden gelmek imkansız gibi görünebilir. Peki, bunu başarmak; müzik dinlemek, daha çok seks yapmak veya nefes alışınızı değiştirmek kadar kolaysa?

SABAH DEĞİŞİMİ

İlk olarak saatinizin alarmını ayarlayın. Saat kaça kuruyorsunuz? Kalkmadan önce kendinize yatakta 10 dakika ayırın. Bu süre içinde nefes alma egzersizi uygulayın. Avuç içlerinizi gözlerinizin üzerine yerleştirin ve işaret, orta ve yüzük parmaklarınızla alnınızın üst kısmına masaj yapın.

Burnunuzdan 6 kere nefes alın ve ağzınızdan 6 kere nefes verin.

Sonra, odadaki pencereleri ve bütün ışıkları açın. Bu vücudunuza gecenin yani uyku saatinin bittiğini hatırlatır.

VİTAMİN KOKTEYLİ

Daha enerjik hissedebilmeniz için vücudunuzun yakıtını doğru vermeniz gerekir. Magnezyum ve tirozin, enerjiyi artırmakla görevli kimyasal işlemleri hedef alan iki maddedir.

Daha çok etki için 500 mg’lık tirozin kapsülünü açarak tozu dilinizin altına dökün ve erimesini bekleyin. Tebeşir gibi bir kıvamı olduğundan yutması zor olabilir bu yüzden ihtiyaç duyduğunuzda su içebilirsiniz.

ÖĞLEN KARIŞIMI

Gazlı içecekleri, şeker ve enerji içeceklerini bir kenara bırakın. Onların yerine bu mucize yiyeceği tercih edin buğday çimi... Antioksidanlarla dolu buğday çimi metabolizmayı harekete geçiriyor ve vücudu alkalileştiriyor. Sağlıklı gıda ürünleri satan mağazalara gidebilir veya buğday çimini toz halinde satın alabilirsiniz.

Kahve tüketmeden duramıyorsanız yarım kahveyi yarım az yağlı sütle karıştırın. Bir bardak kahvede olduğu gibi kafein içerir ve sütteki protein kan şekeri seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur.

UYKUYA HAZIRLANIN

Yatmadan önce 45 dakika rahatlatan müzikler dinleyin. Araştırmalara göre yatıştırıcı müzikler daha kolay uykuya dalmanıza, daha canlı rüyalar hatırlamanıza yardımcı oluyor bu da derin ve dinlendirici bir uyku anlamına geliyor.

Çalar saatinizi uzakta tutun. Saati kollamak beyni aktif tutar ve bu da uykuya dalmanızı zorlaştırır.

Banyonuzda gece lambası kullanın. Gece uyandığınızda ışıkları açmanıza gerek kalmaz böylece beyninizi uyanması için harekete geçirmemiş olursunuz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>