>

SAĞLIKLI YAŞAM

Estetik Erkekler Kadınları Yakaladı!

Son yıllarda estetik burun ameliyatı olan erkek hastaların giderek artması gözleri estetik erkeklere çevirdi.
 
   
 
 
     

Günümüzde erkekler, artık en az kadınlar kadar dış görünüşüne özen göstererek, daha yakışıklı olmak için birçok yöntemi deniyor. Özellikle iş ve sosyal hayatlarında daha genç, dinamik ve yakışıklı görünmek erkekler için büyük önem taşıyor. Son yıllarda Batı ülkelerindeki estetik burun ameliyatı olan hastaların dörtte birini erkeklerin oluşturması da bu durumu gözler önüne seriyor. Ancak erkeklerin estetik burun ameliyatlarına yaklaşımı kadınlara göre farklılık gösteriyor. İmep Estetik’ten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, “Erkekler için estetik burun ameliyatı olabilmenin ilk ve en önemli kuralı ameliyatın başkaları tarafından anlaşılmamasıdır.” diyor.

ERKEKLER ESTETİĞİN DOĞAL GÖRÜNMESİNİ İSTİYOR

Erkekler için estetik burun ameliyatı olabilmenin ilk ve en önemli kuralı ameliyatın başkaları tarafından anlaşılmamasıdır. Erkeklerin estetik burun ameliyatlarına yaklaşımı her zaman kadınlardan farklı olmuştur. Ameliyat olduğu kısmen belli de olsa bir bayan bunu sorun etmez iken, bir erkek için bu durum ciddi bir stres kaynağı olabilir. Erkek ideal burun yapısı kadın ideal burun yapısından farklıdır. Bu kurallara uyan burun şekli bilgisayarda hasta ile beraber tespit edildikten sonra, birebir ameliyat sırasında uygulanmaktadır. İkinci aşamada ise, sonuç konusunda ikna olan hastalar ameliyat ve sonrası ağrı ile ilgili yersiz korkularını yenerler.

Günümüzde genel anestezi son derece güvenli bir yöntemdir. Hasta da ek bir sağlık problemi yok ise, rutin testler uygulanarak ameliyata hazırlanır. Ağrı konusu ise yanlış bilinen bir diğer mevzudur. Burun ameliyatı sonrasında hastalar ağrı hissetmezler.

ERKEKLER NEDEN BURUN AMELİYATI OLUYOR

Erkeklerin burun ameliyatı olma sebepleri arasında; nefes alma problemi, burunda eğrilik ve kemer, burun ucu düşüklüğü ya da genişliği, burunun yüze göre büyük olması gelmektedir. Özellikle nefes alma problemleri erkekleri estetik burun ameliyatı olmaya iter. Sporla daha fazla ilgilenmeleri nedeniyle yüzlerine darbe almaları olasıdır. Yüze alınan darbeler burun travmasına neden olur. Yapılan araştırmalara göre estetik operasyona başvuran erkek hastaların yüzde 80’inde değişen oranlarda burun eğriliği saptanmıştır. Bu hastaların hemen hepsi düzeltme işlemi sırasında estetik ameliyat olmayı istemektedirler. Ancak her burnu eğri ve nefes alması sorunlu erkeğin de ameliyat istemediği bir gerçektir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>