>

SAĞLIKLI YAŞAM

Güzelliği Doğal Gıdalarla Yakalayın!

Sivilcelere yeşil yapraklı bitkiler, cilt kuruluğuna zeytinyağı ve kırışıklıklara ise ahududu ve böğürtlen… İşte çok özel püf noktaları…
 
   
 
 
     

Güzelleşmek isteyen bayanlara tabii gıdaları tavsiye eden uzmanlar, sivilcelere yeşil yapraklı bitkilerin, cilt kuruluğuna zeytinyağı ve kırışıklıklara ise ahududu ve böğürtlen gibi orman meyvelerinin iyi geldiğini belirtiyor.

Zeytinyağı: Uzmanların cilt kuruluğuna karşı tavsiye ettiği zeytinyağı, pürüzsüz bir cilt sağlıyor. Eğer kuru cilt probleminiz varsa, günde bir çorba kaşığı zeytinyağı sizin için idealdir. Eğer probleminiz tıkanmış gözeneklerse, o zaman zeytinyağındaki yağ asitleri bunların temizlenmesine yardımcı olur.

Su: Kurumuş bir cildin soluk ve gri göründüğünü belirten uzmanlar, buna en iyi gelen şeyin ise su olduğunu bildiriyor. Nemlenen cildin daha sağlıklı göründüğünü, ayrıca kırışıklıkların da bu şekilde daha az belli olduğunu ifade eden uzmanlar, bunun için her gün minimum 2 litre su içilmesini, eğer egzersiz yapılıyorsa, bu miktarın arttırılmasını öneriyor.

Orman Meyveleri:
Dut, böğürtlen, ahududu, çilek gibi orman meyvelerinin kırışıklıklara iyi geldiğini belirten uzmanlar, yaşlanmayı geciktirme konusunda ümit veren, antioksidan içerdiklerini, ayrıca kısa zamanlı hafıza ve denge için de yararlı olduklarını belirtiyor.

Havuç: Uzmanlar, havucun kırışıklığa iyi geldiğini, içeriğindeki beta karotenin, kuru cilt için birebir olduğunu ifade ediyor.

Yulaf: Toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan yulafın ağır ağır pişirilerek hazırlanması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, yulafın içerdiği liflerin, vücut tarafından toksinleri filtre etmekte kullanıldığını, ayrıca B vitaminleri açısından da son derece zengin olduğunu kaydediyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>