>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kanser Savaşçıları

Bu mucize besinler kanserle başa çıkmak için birebir…
 
   
 
 
     

● Brüksellahanası, brokoli, kabak: Kansere karşı savaşan ve vücudu hücrelere zarar veren serbest radikallerden koruyan antioksidanlar olan 'sulforaphane' ve 'indole-3- carbinol' maddelerini yüksek miktarlarda bulundurur. Her gün beslenmenizde yer verin. Ama yağda kızartmayın ve kavurmayın.

● Yeşil çay: Kateşin adı verilen antioksidan madde, kansertümörlerinin boyutunu ve sayısını azaltabilir. Ancak etkili olması için yüksek miktarlarda tüketmek gerekir. Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü, günde 10 ile 25 bardak arası kafeinsiz yeşil çayın, daha önce sigara içen bireylerin akciğerlerindeki kansere yol açabilecek lezyonlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir araştırma yürütmektedir. Her gün tüketin.

● Keten tohumu:
Araştırmacılara göre, iyi bir omega- 3 yağ asidi kaynağı olan bu tohumlar, kolesterol oranını düşürmekte ve bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltabilmektedir. Her gün tüketin.

● Domates: Hem prostat kanserine hem de kalp hastalıklarına karşı koruduğu düşünülen likopen içermektedir. Pişmiş domates çiğden daha iyidir, çünkü bu pişme süreci, hücrelerin içindeki likopen maddesinin dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Yemeklere bol bol ekleyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>