>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kırışıklıklara karşı somon balığı...

Somon balığının sütünden elde edilen somon DNA’sı, yılların acımasız geçişine dur demek isteyenlere sevindirici çözümler sunuyor.
 
   
 
 
     
DNA’nın bütün canlılarda aynı kimyasal yapıya sahip olduğunu söyleyen Türkiye Hastanesi Dermotoloji Uzmanı Dr. Zekayi Kutlubay, somon sütünden elde edilen somon DNA’sı insan DNA’sına çok benzediği için kırışıklık tedavisinde yıllardır başarıyla uygulandığını açıkladı.

Somon DNA’sının stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları sonrasında ciltte oluşan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında kullanılan tıbbi bir tedavi yöntemi olduğunu anlatan Kutlubay, “Hastaların ve yakınlarının ilk gözlemledikleri etki, ciltteki canlanma ve parlaklıktır. İkincil etkiler, cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıklardaki dolma etkisidir. Somon DNA’sı bu etkileri derinin mikro dolaşımını artırarak ve epitel hücrelerinin yenilenmesini.sağlayarak yapar” dedi.

Somon DNA’sının cildin yaşlanmasını geciktirdiğini söyleyen Dr. Kutlubay, “Bu uygulamayla alındaki yatay çizgiler, göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıklar, göz altındaki torbalanmalar, dudak kenarlarındaki çizgilenmeler giderilebiliyor” şeklinde konuştu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>