>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sağlığınız İçin Bunlara Dikkat!

Yaz ayları demek sıcaklık demek. Sıcak havada uyumak da gerçekten zor bir iş…
 
   
 
 
     

Yaz aylarında sağlık sorunları yaşayan kişilerde ortak şikayetler görülmüş. Bunlardan birkaçını sizin için bir araya getirdik.

Yaz ayları demek sıcaklık demek. Sıcak havada uyumak da gerçekten zor bir iş, bu yüzden kurtarıcı niteliğindeki klimaları çalıştırıyoruz fakat kullanımı zaman zaman abarttığımız için ertesi gün tutulmuş, nefes alamaz şekilde kalkıyoruz. Klimayı kullanırken dikkat etmekte fayda var.

Öğle saatleri, güneş ışınlarının en etkili ve yoğun olduğu saatler. Özellikle bronz tene düşkün kadınlar için dikkat edilmesi gereken bir husus olan güneşlenmek, uzmanların önerdiği saatler arasında yapılmalı. Zararlı etkilerin birikimiyle ileride cilt kanseri gibi sorunlar karşımıza çıkabiliyor.

Spor yapma alışkanlığınızı yaz aylarında da devam ettirin ancak bunu sıcak altında sakın yapmayın. Tansiyon, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıkları tetikleyebilirsiniz.

Yaz günleri serinlemenin en kolay ve güzel yolu havuza ya da denize girmek. Ancak temizliğinden emin olmadığınız bir havuza kesinlikle girmeyin. Mantar ve benzeri hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayan bakteri ve virüslerin su yoluyla kolayca bulaştığı herkes tarafından biliniyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>