>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sarkık Kolları Sıkılaştırmanın Zamanı Gelmedi mi?

Madonna ile gündeme gelen sarkık kollar hiç sorun değil!...
 
   
 
 
     

BİZCE ZAMANI GELDİDE GEÇİYOR BİLE...

Zayıf olsanız bile vücudunuzdaki yağların büyük bir bölümü kollarınızda toplanmış olabilir ve bu sebeple kollarınızda bir esneklik olabilir. Bu bölge için sadece diyet yapmanız yeterli değil. Sıkı kollarınız için kuvvet gerektiren ağırlık kaldırma gibi egzersizler yapmaya devam etmelisiniz. Bu bölgenizin kısa sürede sıkılaşmasını beklemeyin. Bu biraz zaman alabilir. Bu süreçte ağırlıklarınızı giderek artırmanız gerekebilir.

DÜZENLİ OLARAK AĞIRLIK KALDIRIN


Bazı kadınlar vücutlarına zarar vermekten korktukları için ağırlık kaldırmak istemez ancak düzenli olarak bu egzersizi yaptıklarında oldukça faydalı olduğunu göreceklerdir. Güvenli olarak ağırlık kaldırmanın yolu, hemen yüksek kilolarda ağırlık kaldırmak değildir. Her iki üç haftada bir bir kaç kilo ağırlık eklenerek egzersiz yapılmalı. Eğer ilk seferde çok fazla ağırlık kaldırırsanız vücudunuzun tutulduğunu göreceksiniz. 5 kilodan 8 kiloya çıktığınızda, kaldırmak için çok ağır olduğunu göreceksiniz. İlk etapta ağırlığı 6-8 kez kaldırın. Üçüncü seferden sonra 12 kez kaldırma hareketleri yapabilirsiniz.

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN

Egzersiz yaptıkça kollarınız sıkılaşmaya, kaslanmaya ve daha güçlü olmaya başlayacak. Aşırı ağırlık kaldırma tutulmanız, çok hafif kaldırma da gelişme kaydedememenize neden olabilir. Her bir egzersiz de ağırlığı, gelişme kaydedebileceğiniz şekilde uygulamalısınız. Gergin kollara sahip olmanız haftalar değil aylar alabilir, sabırlı olmalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>