>

SAĞLIKLI YAŞAM

Selülitle savaşma zamanı

Eğer sıcak yaz günlerinde rahat rahat denize girmek istiyorsanız, tüm kadınların baş belası olan selülitlerinizle şimdiden mücadele etmeye başlayın
 
   
 
 
     
Her ne kadar kışın soğuk nefesini ensemizde hissetsek de bahar geliyor. Ardından da sıcacık yaz... Tiril tiril etekler giyecek, bikinilerimizle sıcak kumlardan serin sulara atlayacağız. Tabii o bikinileri giyebilirsek! Hemen hemen tüm kadınların ortak sorunu olan selülit, yazı burnunuzdan getirebilir. Bu nedenle iyisi mi siz şimdiden selülite savaş açın. Hem de bir daha hiç bırakmamacasına... Çünkü selülitle mücadele, sadece yaz gelirken krem sürüp oturmakla olmuyor; gerek beslenme düzeninizle, gerek egzersizlerinizle, gerekse konsantrasyonunuzla bu mücadeleyi bir yaşam biçimine dönüştürmeniz gerekiyor. L'Oreal Paris PerfectSlim'in Anti- Selülit&Danışmanlık Merkezi, hazırladığı "Full Uzmanlık" programı ile kadınların baş belası selülitle mücadelede yardımcı oluyor.

PROGRAM 1 AY SÜRECEK

Selülitle savaşta yeni bir konsept hazırlayan Anti-Selülit Uzmanlık & Danışmanlık Merkezi, kadınların selülit sorununa, her biri kendi alanında uzman kadroyla kişiye özel tedavi programı sunuyor. L'Oreal Paris tarafından hazırlanan, selülitten uzak bir yaşam için "Full Uzmanlık" projesi, bir ay sürecek. Öncelikle Boyner ve YKM mağazalarında sunulacak program daha sonra, Türkiye'nin yaklaşık 14 ilindeki seçkin parfümeri ve eczanelerdede uygulanacak. Programın ilk durağı İstanbul. Program 26 Şubat'ta 14.00-16.00 saatleri arasında Metrocity, 16.00-18.00 saatleri arasında ise Maslak Boyner'de olacak. 27 Şubat'ta ise 14.00- 16.00 saatleri arasında Suadiye, 16.00-18.00 saatleri arasında İçerenköy-Carrefour Boyner'de. "Full Uzmanlık" projesinde öncelikle kişinin selülit tipi teşhis edilecek. Selülit tipine göre yaşam tarzına uygun beslenme, diyet, egzersiz, yaşam danışmanlığı ve ürün önerisinde bulunulacak. Selülitin bir yaşam biçimi sorunu olduğu, onu yenmek için komple uzmanlık ve komple değişim gerektiği konusunda kadınlar bilgilendirilecek. Selüliti yenmek için doğru teşhis ve yaşamın her alanına yayılacak kişiye özel tedavi programı uygulamak gerekiyor. Hangi ürünü, ne süreyle kullanmalı, nasıl yiyip içmeli, hangi egzersizi yapmalı ve nasıl düşünmeliyiz? L'Oreal Paris'in dört aşamalı "Full Uzmanlık" projesi tüketiciyi uzmanlarla birebir buluşturarak bu sorulara kişiye özel cevaplar veriyor.

ÖNCE TEŞHİS GEREKİYOR

Uzmanlardan Dermatolog Dr. Ulviye Atılganoğlu, selülit derecesini teşhisini yapıyor ve bu doğrultuda ihtiyaç duyulan Perfectslim Anti-selülit programını öneriyor. Türkiye'nin en çok tanınan beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli de uzmanlığını L'Oreal Paris Perfectslim ile paylaşıyor. Kümeli selülit oluşmadan önce, selülit tedavisi sırasında ve selülit takip süresinde dikkat edilmesi gereken sağlıklı beslenme ve özel diyet programları öneriyor. Spor koordinatörü Batuhan Barutçu yaşam stili ve selülit derecesine göre ofiste ve evde yapılabilecek vücut hareketlerini gösteriyor. Selülitin bir de psikolojik boyutu var. İnanmak ve hedefi belirlemek çok önemli. Yaşam koçluğu mesleğinin Türkiye'deki öncüsü Metin Karabağ, hayallerin hedefe çevrilmesinde ve hedeflerin gerçekleştirilmesinde yol gösteriyor.

Sabah

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>