>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sertleşmede Doğrular ve Yanlışlar

İşte erkeklerde sertleşme sorunu ve yanlış bilinenlerin doğruları...
 
   
 
 
     

Erkekte sertleşme sorunu güveni de vuruyor. Erkekte sertleşme sorunu sık görülen ve de tedavi edilebilir bir durum. Ancak soruna yol açan nedenlerin doğru belirlenmesi tedavi için hayati önem taşıyor. İşte o yanlış bilinenlerin doğruları...

YANLIŞ:


Tümüyle kafanızda yarattığınız bir sorundur.

DOĞRU:

Son 25 yılda sertleşme sorunlarının tıbbi bir durumdan kaynaklandığı açıklığa kavuşmuştur. Sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik bir yönü olsa da (depresyon, endişe ve stresin rolü olabilir), hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır.

YANLIŞ:


Sertleşme sorunu yalnızca yaşlı erkeklerde görülür.

DOĞRU:

Bu durum 40 yaşın üzerindeki erkeklerde daha sık görülmekle birlikte, her yaştaki erkekte meydana gelebilir. Yapılan yeni bir çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yarısının zaman zaman sertleşme sağlama veya sürdürmede sorun yaşadığını ortaya konmuştur. Sertleşme sorunlarının oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşlanma sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmemektedir. Sertleşme sorunlarının yaşlı erkeklerde daha sık görülmesinin nedeni, yüksek kan basıncı gibi yaşa bağlı hastalıklardır.

YANLIŞ:


Cinsel ilişki için çok yaşlısınız.

DOĞRU:

Tüm yaşlardaki çiftler cinsel ilişkiyle ilgilidir. Cinsel yaşam sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Gerçekten de, yapılan birçok araştırmada aktif cinsel yaşamın yaşlanmanın çok doğal bir parçası olduğu gösterilmiştir.

YANLIŞ:

Kalp hastalığınız varsa cinsel ilişkiye girmek kalp krizine yol açabilir.

DOĞRU:

Kalp hastalığı önemli bir tıbbi durumdur ancak cinsellikten zevk alamayacağınız anlamına gelmez. Kalp hastalığı nedeniyle tedavi gören pek çok erkekte, sertleşme sorunu da güvenli ve etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Sertleşme sorunu ile ilgili herhangi bir tedaviye başlamadan önce, kalbinizin cinsel aktivite için fiziksel gereksinimleri karşılayabilecek güçte olup olmadığını doktorunuza sormalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>