>

TATİL

Küba’nın En Güzel Zamanı Ocak

Kış aylarında soğuktan ve yağışlardan bunalan Türk seyahatseverler, tropikal iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba’ya akın ediyor.
 
   
 
 
     

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Küba’ya 2015 yılı Ocak ayında seyahat etmek için yapılan uçak bileti aramaları ciddi bir yükseliş gösteriyor ve seyahat aramalarında Şubat ayına kıyasla Ocak ayı için %82’lik bir artış görülüyor.

Kış aylarında artan soğuk ve kar yağışları Türk seyahatseverlerin tatil tercihlerine de yansıyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’dan elde edilen verilere göre, tropikal iklimi ve festivalleriyle Küba, Ocak ayında seyahatseverlerin ilgisini çekiyor.

Küba’nın ruhunu Ocak ayında festivallerde yaşayın


Tropikal iklimiyle ve Karayip sahilleriyle dikkat çeken adalar ülkesi Küba, kış aylarında içini ısıtmak isteyen Türk seyahatseverlerin gözde destinasyonu haline geliyor. Skyscanner’ın verilerine göre, Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında Şubat ayına kıyasla %82’lik bir artış görülüyor. 2013 yılına kıyasla bu sene Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında %45 artış yaşanması ise soğuktan bunalan Türk seyahatseverlerin Küba’ya akın ettiğini gösteriyor.

Küba, ünlü festivalleriyle de farklı kültürleri deneyimlemek isteyen seyahatseverlerin tatil merkezi haline geliyor. 6 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’a kadar süren Cuballet de Invierno Bale Festivalinde, seyahatseverler balenin yanında Küba danslarını da izleyip öğrenebiliyorlar. Kölelerin köklere dönüş ruhunu ve özgürlüğünü yüceltmek amacıyla kutlanan Cabildos Festivali ise yerel halkın geleneksel kostümlerle dans ettiği bir sokak şenliğine dönüşüyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “Türkiye’de özellikle soğuk ayların başlamasıyla yaza özlem artıyor. Skyscanner verilerin de anlaşıldığı gibi Türk seyahatseverler, sahilleri, sıcak iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba’ya kış aylarında akın ediyor. Küba gibi farklı kültürlere ilgi duymamız, seyahat alışkanlıklarımızın da zamanla değiştiğini ve uzak destinasyonlara yöneldiğimizi gösteriyor. ” dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>