>

TEKNOLOJİ

Burberry Kisses (Bugün Sevdiklerinize Öpücük Göndermeyi Unutmayın)

Burberry Kisses Google işbirliği ile teknolojiye duygu katıyor.
 
   
 
 
     

"Yaşadığımız ve yarattığımız şeylerin duygusunu gerçek hayattan dijital alana nasıl taşıyabileceğimiz üzerine sık sık düşünüyorduk.

Bu bie işin enerjisi ve heycanı, defilelerden önceki uğultu ve koşuşturma yada sadece yağmurlu bir günde trençkotunuzu giydiğinizde hissetiğiniz duygu bile olabilir.’’

"Burberry Kisses" teknolojiye bir parça ruh ve duygu katma ve bunu Burberry ailesini dünya çapında bir araya getirme fikriyle başladı." Christopher Bailey, Burberry Chief Creative Officer

‘TEKNOLOJİYE DUYGU KATAN İŞBIRLİĞİ’


Burberry, Google işbirliği ile yaptığı inovatif çalışma sonucu, kullanıcılarının kendi öpücüklerini çekerek dünyanın heryerine gönderebilecekleri yeni bir teknoloji kullanılarak uygulanan ‘Burberry Kisses’ projesini duyurdu. ‘Burberry Kisses’ dünyanın her yerinden kullanıcıların ulaşılabileceği kişiye özel entegre edilebilen bir içeriğe sahip. Bu içerik, Google ve onun ‘Art, Copy & Code’ özellikleri aracılığı ile, kişiselleştirilebilen teknolojiye ulaşma imkanı sunarak, duygunun dijital platforma taşınması sağlıyor.

‘ÖPÜCÜK TANIMA TEKNOLOJİSİ’

http://kisses.burberry.com/ sitesine erişim sağlayan kullanıcıların, Googgle Chrome ve akıllı telefonları aracılığıyla kendi öpücüklerini sevdikleriyle paylaşabildiği uygulama, bilgisayar kullanıcılarının kameralarından çektikleri fotoğrafları aracılığı ile kullanılırken, cep telefonu kullanıcılarının da dokunmatik ekrana yapacakları dudak temasıylada çalışıyor. Kullanıcılar kişisel mesajını iletiyi ekleyebildiği gibi, istedikleri dudak rengini de seçip gönderilerini kişisel zevklerine gore şekiilendirebiliyor..

‘ÖPÜCÜĞÜN YOLCULUĞU’

Gönderilen her öpücüğün yolculuğu 3 boyutlu olarak, gönderimin yapıldığı ve alındığı şehirler arasında havalanan zarf aracılığı ile gösteriliyor. Google Earth ve Street View teknolojisiyle birlikte Burberry’nin yaratıcı vizyonu bu özel yolculuğu aynı zamanda ‘Google Plus’ ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşma imkanını da sunuyor.

EŞZAMANLI ‘WORLD OF KISSES’ HARİTASI

Burberry Kisses uygulamasında, eş zamanlı olarak gönderilen her öpücüğün yolculuğu interaktif harita üzerinden takip edilebilirken, hangi şehirlerden en çok gönderim ve alım yapıldığı da görülebiliyor.

Burberry Kisses ve the Kisses World Map’e Kisses.Burberry.com ve Burberry.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>