>

TEKNOLOJİ

Çalışanlar Spam E-Postaları Ayıklarken Yılda Yaklaşık İki İş Günü Kaybediyor

Günde 30-60 civarı harici e-posta alan çalışanlar, her yıl 11 saatlerini spam iletileri inceleyerek ve tespit ederek boşa harcıyor.
 
   
 
 
     

Günde 60-100 arası e-posta alan çalışanlar için bu süre yılda iki iş gününden fazla olan 18 saate çıkıyor. Bu veriler, Kaspersky'nin kurumsal posta kutularının spam bombardımanına maruz kalma miktarına ve bunun çalışanların üretkenliğini nasıl etkileyebileceğine ilişkin analiziyle elde edildi.

Tahminlere göre her gün gönderilen tüm e-postaların %45-85'ini spam e-postalar oluşturuyor. Ancak bu e-postaların içerebileceği cazip teklifler, kötü niyetli bağlantılar ve eklerin yanı sıra, istenmeyen posta akışı, yüklenmiş bir istenmeyen posta önleme çözümü olmadığı durumlarda kullanıcıların posta kutularını tıkayarak can sıkıcı ve bunaltıcı hale dönüşebiliyor.

Kaspersky araştırmacıları, çalışan başına alınan spam miktarını analiz etti ve tarafsız hazırlanan bir çalışmadan destek alarak, ofis çalışanlarının bu mesajları okumak veya sadece göz atmak için harcayabileceği zamanı yaklaşık olarak hesapladı. Çalışanlar, kurum dışından günlük olarak aldıkları e-posta sayısına göre üç gruba ayrılıyor.

Hesaplamalara göre günde 30'a kadar e-posta gönderilenler, haftada yaklaşık 30 istenmeyen e-posta alıyor ve bunları ayıklarken her yıl toplamda yaklaşık beş saatleri boşa gidiyor. Her gün 30-60 e-posta alan çalışanlar, aynı şeyi yapmak için yılda 11 saatlerini harcıyor, bu da bir iş gününden fazla zamana karşılık geliyor. Günde 100'e kadar e-posta alan kişiler ise yılda iki iş gününden fazla olmak üzere 18 saatlerini bu işe harcayabiliyor. Günde 100'den fazla gelen mesajı olan posta kutularında istenmeyen e-postaları ayıklamak için gereken saat sayısı yılda 80'e eşit.
 

Etiketler: e-posta, E-mail, Spam
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>