>

TEKNOLOJİ

İphone 7 Hakkında Tüm Bilinenler

İşte şu ana kadar iPhone 7 ile ilgili çıkan tüm sızıntılar...
 
   
 
 
     

Apple'ın numaralandırma stratejisine göre gelen telefonun modelinin adı iPhone 7 olacak. Apple'ın adlandırması bir sayı ardından 'S' versiyonu ardından yine bir sayı şeklinde gidiyor.

Ekran boyutuna göre iki model çıkacak: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus(Pro)
iPhone 6S'te olduğu gibi bir 4.7 inçlik iPhone 7, bir de 5.5 inçlik iPhone 7 Plus göreceğiz.

Telefon iPhone 6S'e çok benzeyecek

Her sızıntı iPhone 7'nin iPhone 6S'ten çok farklı görünmeyeceği yönünde.

Çift lensli kamera

iPhone 7 Plus çift lensli kameraya sahip olabilir. KGI Securities'ten Ming-Chi Kuo, Steve Hemmerstoffer gibi Apple'ın ürünleriyle ilgili geçmişte çok doğru tahminler yapan uzmanlar bu sızıntıyı destekliyor.

Daha ince dizayn

iPhone 7'nin iPhone 6 ve 6S'e göre daha ince olacağı söyleniyor. Fakat bazı söylentiler iPhone 7 Plus (Pro)'nun 7.3 mm olacağını aktarıyor. İPhone 6S Plus 7.1 mm idi.

Kamera çıkıntısı daha az olacak

iPhone 7'de kamera çıkıntısının yok olacağı söyleniyor. MacRumors'a göre daha ince kamera modüşü sayesinde telefonun arkasında çıkıntı oluşmayacak.

Metalden yapılmayacak

Apple iPhone'lar için 3 madde kullanıyordu; plastik, cam ve metal. Yeni iPhone'da özel bir materyal kullanılacağı aktarılıyor. Bu maddenin iPhone 7'yi daha özel göstereceği söyleniyor.

Smart Connector bulunacak

iPad'lerde bulunan ve bluetooth klavye bağlantısı sağlayan Smart Connector'ın iPhone 7'de olması bekleniyor. Telefonda klavye bağlantısını çok mantıklı bulmayan analistler ise Smart Connector'ın ne için kullanılacağını henüz çözemediklerini söylüyor.

Beyaz plastik çizgilerin görünürlüğü azalacak

Plastik anten bantlarınin görünürlüğü iPhone 7'de azaltılacak. Çinli CN Beta ve Phone Arena'nın söylediğine göre bantlar bulunacak ama gözü rahatsız etmeyecek.

Kulaklık girişi olmayacak

En çok konuşulan söylentilerden biri bu. Mac Otakara'nın yazdığına göre eski iPhone kulaklıkları artık kullanılmayacak. iPhone 7 ile birlikte eskiden şarj etmek için kullanılan kısım kulaklık için de kullanılabilecek ya da bluetooth kulaklıklar kullanılacak.

2 hoparlörü olabilir

Eskiden kulaklık girişinin olduğu bölümde hoparlör bulunması bekleniyor.

Yeni kulaklıklar

iPhone 7'nin kutusundan şarj yerine takılabilecek kulaklıklar çıkması bekleniyor.

Wireless şarj

iPhone 7'nin wireless ile şarj edileceği söyleniyor. Eski şarj girişinin yalnızca kulaklık için kullanılabileceği de iddialar arasında.

Suya dayanıklı olacak

Yeni metaryel ile iPhone 7'nin suya dayanıklı olacağı iddia ediliyor.

Giriş (Home) tuşu olmayacak

iPhone 7'deki en önemli deişikliğin giriş yani home tuşunun kaldırılması olacağı söyleniyor. DigiTimes'ın iddiasına göre giriş görünmez dokunmatik sensör ile yapılacak.

Apple'ın yeni A10 çipi ile çalışacak

iPhone 7'nin Apple'ın yeni çipi A10 ile çalışacağı söyleniyor. iPhone 6S'te kullanılan A9 çip'ten daha kuvvetli olması beklenen A10 çip ile daha güçlü ve etkini bir kullanım yaşanacağı bildiriliyor.

Daha büyük batarya

MyDrivers.com'un iddiasına göre iPhone 7'de iPhone 6S'ten daha büyük batarya kullanılacak. Sızıntılar iPhone 7'de 3.100 mAh ya da 2.810 mAh batarya bulunacağı yönünde.

Eylülde tanıtılacak

iPhone'nun önceki modelleri gibi iPhone 7'nin de Eylül başında tanıtılması bekleniyor.

ABD'de en az 650 dolar olacak

iPhone 7'nin kontratsız ABD fiyatının iPhone 6S ile neredeyse aynı olması bekleniyor. Sızıntılara göre iPhone 7 650 dolar'dan satılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>