>

YAŞAM KOÇU

Kirli Ticarete Hayır!...

Hayvan satışı yapmayan Petshopları destekliyoruz
 
   
 
 
     

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu olarak yurt genelinde başlattığımız;

“HAYVAN SATIŞI YAPMAYAN PETSHOPLARI DESTEKLİYORUZ”

Kampanyamız devam etmektedir.

Ülkemizde barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen birçok can varken petshoplarda hayvan satışı yapılmasına karşı net duruşumuzu sergilemeyi sürdürüyor ve her isteyenin petshop açabilir olması durumunu kesinlikle doğru bulmuyoruz.

Bugün petshoplarda gelişigüzel hayvan satışının, ‘başıboş sokak hayvanları’ sorununu büyüttüğünün farkındayız. Bir ‘mal’ gibi alınan canlıların sokağa atılma nedeninin ‘kolay alınanın kolay terk edilir’ olmasından kaynaklandığının da bilincindeyiz.

Hayvan ticareti, hayvan kaçakçılığı ve hayvan hakları üzerine insan refahını da etkileyecek birçok eksik varken petshoplardaki hayvan satışı ile bu sorun her gün biraz daha büyümektedir. Hevesle alınan bu canların büyük kısmının sonu sokağa terk edilme, işkenceye maruz kalma, eziyet çekme ve aç bırakılma olmaktadır.

Tüm bu nedenlerle hayvanları meta gibi görmeyen, ilkeli, hayvanların da ‘can’ olduğu bilincine sahip HAYVAN SATMAYAN petshopları destekliyoruz.

Kampanyamıza, bu petshopların haberlerini www.petshopgercegi.com sitemizde yayınlayarak başlamıştık. Ardından bu petshoplara ‘HAYVAN SATMAYAN PETSHOP ÇIKARTMASI’ vererek, kuruluşların kolay fark edilebilir olması ile tüketicileri buralara yönlendirmeyi ve petshoplardan hayvan alma talebini engellemeyi hedefledik.

Kampanyamızın tanıtımı ve duyurulması konusunda değerli basınımızın da ilgisini bekliyor, şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Web: www.haytap.org

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>