>

YAŞAM KOÇU

Mutluluk Neye Bağlı?

Kadınlar için mutlu seks evlenilecek kişiyle mi eğlenilen kişiyle mi yaşanır?
 
   
 
 
     

Seks insan yaşamının en doğal bir parçası... Yaşamın sürebilmesi, mutluluk buna bağlı...

Eşlerin ortak ilgi alanları ve birlikte zevk alacağı uğraşları olması gerekir. Ortak değerlere sahip olmaları sağlıklı evlilik için önemli bir unsur. Ancak birlikte eğlenceyi paylaşıyor olmaları evliliğin de aynı olumlu duygularla süreceğini göstermez. Ortak eğlence anlayışının yanı sıra her iki tarafın da bir ilişkinin sorumluluklarını alabilmesi önem taşır. İletişim ve problem çözme becerilerine sahip olmak gibi özellikleri de kişiliklerinde barındırmaları gerekir.

Ortak ilgi ve zevklerin olması ve birlikte eğlenebilmek artı bir unsur ama bu gerekli tek kriter değil. Eğer çiftlerin eğlence anlayışları birbirinden tamamen farklı ise o zaman sadece evliliğin görev ve sorumluluklarını paylaşmak kalır geriye. Bu da taraflarda ilişkiye dair eksiklik duygusuna ve eğlenip gevşeyeceği zamanlarda birbirinden uzak kalmaya yol açar. Ancak iki insanın da tamamen aynı beğenilere sahip olması mümkün değil.

Ortak zevkleri olsa bile aynı zaman diliminde her zaman aynı şeylerden zevk alma tercihinde olmaları da mümkün değil. İşte bu durumda da karşılıklı saygı, hoşgörü öne çıkar. Kişi bazen kendi isteklerini erteleyebilmeli. Karşısındakine kendini uyulmayabilme gibi özelliklerin kişide bulunması beraberlik için önem kazanır.

KADINLAR İÇİN MUTLU SEKS EVLENİLECEK KİŞİYLE Mİ EĞLENİLEN KİŞİYLE Mİ YAŞANIR?

Her zaman dile getirilen bir yaygın görüş vardır. Evlenilecek kişi başka eğlenilecek kişi başkadır denir. Sekste de insanlar arası ilişki ve iletişimlerde geçerli olan kurallar geçerli. Çünkü cinsel ilişki de iki insan arasında yaşanan bir ilişki biçimi. Seks iletişim içinde yaşanır. Kadın olsun erkek olsun cinsel ilişkinin doyum verici olması bu iletişimin sağlanmasına bağlı.

Eğlenmek de cinsellik de kişinin kendi doyumuna bağlı. Seks gevşeme ve rahatlamasına yönelik bir yaşantı ve sağlıklı kalabilmesi için bu gerekli. Öte yandan insan sosyal bir canlı olduğu için bu sürecin paylaşılması da ayrı bir doyum kaynağı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>