>

AŞK - CİNSELLİK

Aşkınızı haykırmanın tam zamanı

Kalbiniz yerinden çıkacak gibi atıyor ve siz deli gibi aşıksınız. Peki ya bunu karşı taraf biliyor mu?
 
   
 
 
     
Nedense sevdiğimizi söylemekten hep kaçınırız. O iki kelimeyi, "Seni Seviyorum" demeyi korkularımıza esir edip söylemeyiz. Söyleyememenin acısıyla hayatımızı kayıp zamanlara bırakırız. Peki bizi korkutan ne? Neden duygularımızı açıklayamayız. Sevmek sevilmek hayata anlam katan, yaşamımızı güzelleştiren duygular değil midir? Sevdiğimizi söylediğimizde reddedilme duygusu ağır basar. Ama bunu sormadan bilemeyiz ki... Ya reddetmezse, kabul ederse, oda aynı duyguları taşıyorsa… O zaman söylemediğiniz için kaybedeceğiniz zamanı hiç düşündünüz mü? Elinizdeki mutluluk fırsatını kaçırmış olmayacak mısınız? Denemeden sonucu bilemezsiniz. Korkularınızın üzerine gitmek zorundasınız. Kabul etmese bile bu dünyanın sonu olmaz.

İçinizdeki şüphelerden, belirsizliklerden kurtulursunuz. Kabul etmemesinin nedeni öğrenirsiniz. Denemekten, söylemekten korkmamalısınız. Belirsizlikler içinde yaşamak insana daha ağır gelir.

Birde birlikte olduğumuz insana onu sevdiğimizi söylemeyiz. Sevsek bile anlamasını bekleriz. Neden? Karşımızdaki insan müneccim mi? İnsan duygularının okşanmasından hoşlanır. Değer verildiğini, sevildiğini duymak ister.

Türlü hareketlerle sevgimizi anlatmaya çalışır da bir türlü söylemeyi beceremeyiz. Öyle anlar gelir ki sevgimizi anlatmak için en zor işleri yaparız da söylemeyiz. Aslınca sadece seni seviyorum desek her şey daha kolay hallolacak. Bunu görmeyiz.

Acaba sevdiğimizi söylemekten utanıyor muyuz? Sevmenin utanılacak nasıl bir tarafı olabilir ki? Dünyanın en güzel duygusunu yaşamak varken uzak kalmak neden? Sevin ki hayatınızın bir anlamı olsun. Yaşamınız güzelleşsin. İçinizde ki korkuları atın. Sevginize sahip çıkın.

Gerekirse haykırın seni seviyorum diye. Gerçekten yürekten seviyorsanız o insan bunu anlayacaktır. Hiç kimse korkularına yenik birini istemez. Duygularını saklayan birini tercih etmez.

Açık ve dürüst olun ki güven kazanın. Sevginize inandırın.

Sevdiğimizi söylediğimizde karşımızdaki insanı kaybedeceğimiz korkusu sarar her yanımızı. Kaçan kovalanırmış inancıyla duygularımızı saklarız. Aslında kaçan hiçbir zaman kovalanmaz. Seven insan kovalanır. Sevgiye saygı duyulur.

Duygularınızı sakladığınız sürece karşınızdaki insana duygusuz biriymiş izlenimi verirsiniz. Sonunda da o insanı kaybedersiniz.

Nedeni anlayamazsınız bile. Duygusuz bir insanla siz ne kadar birlikte olursunuz? Sevginizi haykırın ki ilişkiniz bir ömür boyu sürsün.

Seni seviyorum demek çoğu sorunun çözülmesinde başlangıçtır. Sevginizi kaybetmemek için duygularınızı anlatın. Açık olan biri sevgisini kaybetmez.

Sevgilerinize sahip çıkın ve korkularınızı bir yana bırakarak ona hayatınızdaki önemini ve değerini anlatın. Yaşam sevgi dünyasında sevenin varsa güzeldir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>