>

AŞK - CİNSELLİK

Centilmen Erkekler

Hoşlandığınız erkek sizin beklentilerinizi karşılayabilecek kadar centilmen biri mi?
 
   
 
 
     

Sevdiğiniz, birlikte olduğunuz bir erkek ya da hoşlandığınız biri var. Peki bu erkek sizin beklentilerinizi karşılayabilecek kadar centilmen biri mi?

• Birlikte olduğunuz erkek kapınızı açmayı bilmelidir. Bu önemli bir nezaket kuralıdır. Kapıyı açmalı ve biraz yana çekilip, geçmenizi beklemelidir. Siz ona nazikçe teşekkür ederken o da size "rica ederim" diyebilmelidir.

• Centilmen bir erkek, bir kadın odaya girdiği zaman ayağa kalkar. Zaten bu kural odaya yaşlı biri geldiği zaman da geçerlidir. Bunu tüm erkeklerin bilmesi gerekir.

• Bir erkek önceliği kadınlara vermeyi bilmelidir. Eğer bir yere girerken sizden önce kapıdan içeri giriyorsa o içeri girdikten sonra arkanızı dönün ve kaçmaya başlayın. Çünkü böyle bir erkeğin nezakettten haberi yoktur.

• Ona bir otobüste rastladınız. O oturuyor, siz ayaktanız. Bu durumda normal olan davranış ayağa kalkıp size yer vermesidir. Yanlış olan ise oturduğu yerden size bakarak sohbet etmesidir.

• Üşüdüğünüz zaman size üstündekini vermeyi bilmelidir. Sizin arkanıza geçmeli, kazağını ya da montunu üstünüze tutmalıdır. Siz hayır deseniz bile ısrarcı davranmalıdır.

• Eski moda bir kibarlık olmasına rağmen yemeğe çıktığınız bir erkeğin sizden önce sipariş vermesini hoş karşılamamalısınız. Çünkü bu yanlış bir davranıştır.

• Bir erkek sizi bir yere davet ettiyse gideceğiniz yerde de hesabı ödemelidir. Bu nezaket kurallarındandır. Özellikle de ilk buluşmada elini cebini atmıyorsa bu onun ne kadar cimri olduğunu kanıtlamış olur. Bu durumda bir daha onunla görüşmemeniz tavsiye edilir.

• Sandalye olayını da unutmamak gerekir. Bir erkek bir kadının sandalyesini otururken mutlaka çekmelidir. Tabii siz oturmadan çekme gibi bir ihtimali düşünüp, dikkatli davranmak gerekir. Bu riski ortadan kaldırmak için onunla yemeğe gitme aşamasına gelmeden ne kadar centilmen olduğunu anlamaya çalışmanız çok daha iyi olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>