>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel Hayatınızı Öldürmeyin

Aşık olduğunuz adamla birliktesiniz ama sizin tek düşündüğünüz göbeğinizdeki yağlar… Peki bu durumda ne yapmalı?
 
   
 
 
     

Siz de beden ölçüsünü dert ederek cinsel hayatını öldüren kadınlardan olabilirsiniz. Aslında kadınları havadan çıkaran en büyük faktör, kendi vücutları hakkındaki olumsuz düşünceleri; gerçekte zayıf, yuvarlak hatlı veya kaslı olmaları da pek fark etmiyor. Önemli olan kafalarının içinde olup bitenler… Psikologlar, vücut tipi nasıl olursa olsun, bir kadının, herhangi bir nedenle kendi vücudundan memnun olmamasının seks hayatını etkileyeceğini belirtiyor. Bu durum kadının tahrik olmasını ve yaşadığı andan mutluluk duymasını engelliyor.

Vücutla ilgili yaşanan güvensizlik, sadece şişman kadınların sorunu değil. Sürekli fazla zayıf oldukları için eleştirilen kadınlar da kendilerini normal hissetmekte zorlanıyorlar ve erkeklerin kendilerini beğenmeyeceğini düşünüyorlar. Bu kadınlar, örneğin küçük göğüsleri yüzünden de, seksüel anlamda kendilerine güvenmiyorlar.

Aslında sizin kendinizde hissettiğiniz seksüel çekicilikten yoksun olma hali, karşı tarafın çoğu zaman dikkatini bile çekmez. Uzmanlar, vücutla ilgili algılarımızın tamamen kişisel olduğunu söylüyor. Her şeyden önce, sevgilinizin, sizin vücudunuz hakkında sizin kadar eleştirel olmadığını bilmelisiniz. Kendinizle uğraşmak yerine partnerinize ve yaşadığınız ana konsantre olmaya çalısın. Bu sizi rahatlatacak ve çok daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>