>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel Hayattaki Soğukluk

Cinsel hayatta yaşanan soğukluğu aşmak için yapılması gerekenler...
 
   
 
 
     

Cinsel hayatta yaşanan soğukluk çoğu zaman ilişkiye de gölge düşürüyor veya ilişkide yaşanan hayal kırıklıkları cinsel soğukluk yaratıyor. Sorunu çözmek için öncelikle ne sebepten kaynaklandığını anlamak gerekiyor. Aksi takdirde tedavi süresi uzayabiliyor veya uygulamalar başarısız oluyor.

FANTEZİLERDEN KORKMAYIN!

Gerek kadınlarda, gerekse erkeklerde cinsel düşler kurmak son derece olağan bir durumdur. Cinsel sapıklıkla bir ilişki aramak yersizdir. İnsanların üzerine çeşitli baskı ve endişelerin kalkmasına da yardım eden bu düşler, cinsel sapıklık değil olsa olsa cinsel uyum ve doyuma yol açabilir.

Cinsel düş; bilinçli bir işlemdir, ama bilinçaltı baskılara tepki olarak ortaya çıkmaktadır. İlginç olan yan, fantezilerin yalnızca garip olması değil, akla yatkın da olabilmesidir; her biri, onu yaratan insanın kişiliği ve bilinçaltı hakkında bağlantılı ve tutarlı bir resim verir. Kişi onu saçma geçici bir arzu olarak düşlemiş olsa bile, kendinden bir şeyler yansıttığı gerçeği değişmez. Bu tanımda gösterilmek istenen en önemli nokta, cinsel fantezilerin yalnızca doyumsuz kalan dileklerden kaynaklanmadığıdır. Aslında cinsel düşler konusundaki en belirgin yanılgı genellikle bu olmaktadır. Oysa insanın bilinçaltındaki arzuları mutlaka gerçekleşmesi güç ya da olanaksız olan niyetler değildir. Cinsel fantezilerin gereksinimleri çok yönlüdür. Fanteziler cinsel isteği, cinsel duyarlılığı, cinsel yaşantının hazzını, orgazma ulaşmanızı perçinleştirebilir.

NELERDEN HOŞLANIRSINIZ?

Kadınlar çoğunlukla partnerlerine ilişki öncesinde ve sırasında haz aldıkları dokunuşları ve bölgeleri itiraf etmekten çekinirler. Yapılması gereken kadının uyarıldığı an partnerine yol gösterici olmasıdır. Kadının, erkeğin vücudundaki hassas bölgelerini keşfetmemesi cinsellikten alınacak hazzın giderek azalmasına hatta hayal kırıklığına uğramasına en büyük sebeptir. Bunun tam tersi erkek için de geçerlidir. Erkek kadının nelerden ve nerelerinden zevk aldığını keşfetmek zorundadır. Ancak erkeğin kadının yol göstericiliği olmadan bunu başarması imkansızdır. Çünkü haz duyulan bölgeler ber insanda farklıdır ve keşfedilmeye çalışılmadan bilinmez. Bu yanılgı, kadının cinselliği yaşarken ipleri erkeğe bırakma eğilimi ardından hayal kırıklığını da sürükler.

Seks genellikle kadınlarda bedensel kontrolü kaybetme ve incinme hislerini doğurur, incinebilme ihtimali, korkular ve endişeler ilişki sırasında da devam ettiğinde kadın kendini ilişkiye kaptıramaz ve ilişkiden istediği zevki alamayarak düş kırıklığına uğrar. Pek çok kadın henüz ilişkiyi yaşamadan neler yaşayacağını ve hissedeceğini bildiğini düşünür. Hâlbuki cinsellikten her seferinde farklı zevkler almak mümkünken çiftlerin kendilerini bu tekdüzeliğe hapsetmeleri uzun vadede birlikteliklerine de zarar verir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>