>

AŞK - CİNSELLİK

Dönülmeyecek Kadar Uzaktaysa...

Sebebi ne olursa olsun üzüntü duyduğumuz anlarda etrafımızdakiler bize hemen bu ruh halinden kurtulmamız gerektiğini öğütler.
 
   
 
 
     

Yaşantımız boyunca en çok hissettiğimiz duygulardan biri üzüntüdür.

ONUN GİTTİĞİ GERÇEĞİYLE YAŞAMAK

Hemen hemen herkesin hayattaki en büyük korkularından biri sevgilisini ya da eşini kaybetmektir. Onun ölmesinin ardından içimizde oluşan boşluğu hemen kapatmaya uğraşsak da bu üzüntüyü doyasıya yaşayamadığımız zaman gün içinde zamanlı zamansız ağlar, geceleri kâbuslarla uyanırız. Onun ölümünü kabullendikten sonra hayattan beklentilerimizi sorgulamaya başlar ve bazen yaşamak için hiçbir sebep bulamayız.

Sevgilinizi/eşinizi kaybettiyseniz bu olayın üzerinden biraz zaman geçmesini beklemelisiniz. Onun ölümünden dolayı hissettiğiniz acı yüzünden kendinizi köşeye kıstırılmış hissedecek ve o acıyı yaşamaktan korkacaksınız. Fakat bu üzüntüden kaçmak yerine onunla savaşmayı öğrenerek sonunda onu yenme zevkini tatmalı ve böylece hayatınıza devam etmek için güç toplamalısınız.

İYİLEŞME AŞAMASI

Sevdiğiniz insanı kaybetmenin acısı zaman içinde azalacağına her geçen gün içinizde daha da derin bir yerlere değer. O insanın gidişiyle aşka olan inancınız sarsılır, iyileşmek için kendinize yalanlar söyler ve bunlara inanırsınız ve neticede kalbinizdeki ağrı kronik bir hal alır.

Böyle bir acıyı giderecek büyülü bir değnek yok maalesef. Fakat karanlığın içinde yürürken yolunuzu aydınlatacak bir ışık her zaman vardır bunu asla unutmayın.

VÜCUDUNUZU RAHATLATIN

Ruhumuzu özgürleştirmek için bedenimizi de rahatlatmaya ihtiyacımız var. Vücudumuzu iyileştirmek için yapmamız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Sessizce oturun, gözlerinizi kapatın ve sadece vücudunuzun size yolladığı işaretlere konsantre olun. Aldığınız her nefesle midenizin yukarı-aşağı hareket ettiğini hissettiğinizde karın kaslarınızı gevşetmeyi deneyin. İçinizde biriktirdiğiniz ve midenize vuran acı her nefes verişinizle havaya karışacak.

Gün içinde kaybettiğiniz kişi aklınıza geldiğinde midenizi gevşeterek yeniden acının dışarı çıkmasına izin vermelisiniz. Hayatlarında böyle bir acı deneyim yaşayan birçok kişi her sabah uyandıklarında bu tarz bir egzersiz yaptıklarını belirtiyor. Size tavsiyemiz vücudunuzu bu yollarla dinlendirmeniz.

Hayatımızın kontrolünü kaybettiğimizi hissettiğimiz anlarda zamanla her şeyin düzeleceğini, kendimize olan güvenimizin tekrar yerine geleceğini ve hayatı tekrar sevmeye başlayacağımızı düşünmeye çalışmalıyız. Onun gidişiyle içimizde biriken acıdan ancak bu yolla kurtulabiliriz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>