>

AŞK - CİNSELLİK

İlk Buluşmada Neleri Yapmalı Nelerden Kaçınmalısınız?

Bunları yapın, bunlardan kaçının...
 
   
 
 
     

İlk buluşmada erkek ve kadının kafalarındaki büyük beklentiler, umutlar ve korkular yüzünden ikinci buluşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olur. İlişkinizin kalıcı bir aşka dönüşmesini istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarına bir göz atmanızda yarar var:

BUNLARI YAPIN

• Kendiniz olun. Kendinizi en iyi halinizle karşınızdakine yansıtın. Başınıza sürekli musallat olan korkularınızı ve zayıf yanlarınızı açığa vurmanın zamanı değil. Kişiliğinizin tatlı ve pırıltılı yönlerini sergileyen, etkililiği kanıtlanmış yöntemlere başvurun.

• İyi bir dinleyici olun. Bu stratejinin iki hedefi vardır. Erkekler çalçene kadınları sevmez. Karşınızdaki kişi, etkililiği kanıtlanmış olan kendi masallarını anlatarak size kendisini kanıtlamak ister. Ayrıca, istediği gibi konuşmasına izin vermekle onun kendine özgü yanlarını daha çabuk keşfedebilirsiniz. Eski kız arkadaşlarının ne kadar huysuz, bencil, erkek düşmanı kocakarılardan ibaret olduğunu anlatırsa, hikâyeyi bir de onların tarafından düşünün. Evlenecek tiplerden olmadığını açığa vurursa bu değerli bilgiyi erkenden edinmiş olursunuz. Kendisi için hayatı anlamlı kılan şeyin aşk ilişkisi yaşamak olduğunu söylerse, bunu öğrendiğinize sevinmez misiniz?

• Eğlenmeye çalışın. Hayatınız sürekli dengede olmak zorunda değil. Biraz canlanın.

BUNLARDAN KAÇININ


• Başka biri gibi görünmeye çalışmayın. Et yiyorsanız ama o vejeteryansa ya da günde iki paket sigara içiyorsanız ama o ağzına bile sürmüyorsa, bu özelliklerinizi saklamanın alemi yok. Gerçek her zaman en sonunda ortaya çıkacaktır. Ne kadar erken olursa o kadar iyi.

• Ona olan hislerinizle ilgili, üzerinde fazla düşünmeden varılmış yargıları dışa vurmayın. Karşınızdaki tam bir baş belası ya da kaçık olmadığı sürece, isminin üzerine bir çizgi çekmeden ona bir şans daha tanıyın. İlk gün varılan aceleci yargılar ileride hayatınızın aşkı olabilecek insanı bir çırpıda reddetmiş olmanızdan ötürü günler boyu pişmanlık duymanıza yol açacaktır.

• Onu muallâkta bırakmayın. Onunla gerçekten iyi vakit geçirdiyseniz ‘Çok eğlendim. Zaman su gibi akıp gitti.’deyin. Ona iyi geceler öpücüğü verin ama ikinci buluşma için ölüp bittiğinizi de belli etmeyin. En önemlisi de ateşle oynamayın. Sırf, kuzeninizin arkadaşının patronu sizi tanıştırdı diye bir yabancıyı müzik eşliğinde şarap içmek için evinize davet etmeyin. Ayrıca, bu gibi yakınlaşmaları daha sonraya bırakmanız ilerideki buluşmalarınızda iple çekeceğiniz bir şeyler olmasını sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>