>

AŞK - CİNSELLİK

İltifat Eksikliği Sadakatsizliğe Yol Açıyor!!!


1 Mart Dünya İltifat Günü geçtiğimiz günlerde geride bıraktık.
 
   
 
 
     

Beyler, sevdiceğinizin kulağına güzel sözler fısıldamak için bu günü en güzel şekilde değerlendirdiğinizi umuyoruz. Aksi takdirde başınıza gelecekleri duymak isteyebilirsiniz.


6.5 milyonu aşan gerçek üyesiyle Avrupa’nın ve Türkiye’nin lîder kaçamak platformu olan Gleeden’ın yaptığı son ankete (*) göre, ilişki yaşayanlar arasında iltifat yoksunluğu, birliklerini ve dirliklerini doğrudan etkiliyor. Öyle ki, pek çok kadın eşinden yeterince iltifat duyamaması durumunda kendilerine alternatif kapılar aramaya yönelebiliyor.İltifat eksikliği kadınları aldatmaya yöneltiyorKadınlar tarafından kurulan tek buluşma platformu olan Gleeden’ın Türkiye’deki üyeleri arasından 2,000’den fazla kadınla yapılan anketin sonucuna bakılırsa, kocalarından duyamadıkları iltifatlar kadınları hızlı bir şekilde sadakatsizliğe doğru itiyor.

Araştırmaya katılan kadınların %84’ü kocalarından yeterince iltifat ve övgü duyamamaktan şikayetçi. %61’ine göre ilgi eksikliği onlarda hayâl kırıklığına ve hüsrana yol açtığı gibi aralarındaki toleransı da azaltıyor. Öyle ki, katılımcıların %77’sine göre iltifat yoksunluğu, onları doğrudan sadakatsizliğe yöneltiyor.


Arzulanır olmak bir kadın için hayatî ihtiyaç


İltifat yoksunluğu nedeniyle sadâkatsizliğe itilen kadınların %82’sine göre, arzulanmak ve değer görmek bir kadın için olmazsa olmaz hayatî bir ihtiyaç ve karşılanmaması sadâkatsizlik doğuruyor.
 Katılımcı kadınların %76’sına göre, bir kadın için erkeğini baştan çıkarma gücüne sahip olduğunu bilmek, kadınlık gururu açısından son derece elzem. Ve son olarak katılımcıların %42’sine göre, eşi tarafından ilgi görmemek, onun da eşine karşı cinsel ilgisini tümüyle kaybetmesine yol açıyor.


İltifat, kadınların cinsel gelişimini etkiliyor


Journal of Sex Marital Therapy'de yayınlanan yakın tarihli bir araştırmaya göre, eşlerinden fiziksel görünüşleri ile alakalı düzenli olarak iltifat alan kadınlar, diğer kadınlara göre cinsel açıdan çok daha aktif ve yaratıcı oluyorlar.
 Gerçekten de, bir kadının eşi tarafından fiziksel olarak ne denli değerli ve arzulanır hissediyorsa; o kadındaki heyecan ve orgazm seviyesi de o kadar yüksek oluyor!
 Gleeden iletişim direktörü Solène Paillet, anketin sonuçlarını değerlendirirken : "Bu ilgi çekici anketin sonuçları, açıkçası Gleeden platformu üzerinde hemen her gün aldığımız geri bildirimlerle mükemmel bir uyum içinde. İlişkilerinden çok memnun olan kadınlar da dahil olmak üzere tüm kadınlar, eşlerinden görecekleri ekstra ilgiye ve övgüye adeta muhtaçlar. Platformumuza kayıt olan kadınların, çok hızlı bir şekilde pek çok erkeğin ilgisini çekmesi ve övgüleriyle karşılaşması, karşı cinsi baştan çıkarabilme konusundaki özgüvenlerini geri kazandırırken, ilişkilerine ve özel hayatlarına renk katmak ve özgüven duygularını desteklemek için de harika bir deneyim oluşturuyor." diyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>