>

AŞK - CİNSELLİK

Kadınlar ve seksi gerçekler

Artık kadınlar ne isteyip, ne istemediklerini çok iyi biliyorlar. Bunların arasında kendi başına seks de var!
 
   
 
 
     
Ünlü komedyen Jerry Seinfeld –Bayanlar, titremeye başlayın. Vibratör veya seks oyuncaklarıyla ya da eski yöntemlerle, neyle olursa olsun, önemli bir çoğunluğunuzun bu konunun üstadı olmaya kararlı olduğu ortada – diyordu bir şovunda.

Gerçekten de öyle. Artık kadınlar ne isteyip, ne istemediklerini çok iyi biliyorlar.
Bunların arasında kendi başına seks de var!
Siz de otoerotik bir kişi olabilirsiniz ve bu konuda hiçte yalnız değilsiniz!
Chicago Üniversitesi Sosyoloji Profesörü Dr. Edward O. Laumann’a göre 60 yaşın altındaki kadınların yaklaşık dörtte biri kendi başlarına seksi tercih ediyorlar.

Geçtiğimiz yıl kaç kişi ile beraber oldunuz? Onlar da başkalarıyla birlikte oluyorlar mıydı? Ne sıklıkta eşli bir ilişki yaşadınız ya da otoerotik seksle bağlantınız oldu? Sık sık mastürbasyon yapar mısınız? Ya seks filmleri seyretmeyi veya telefonda seks yapmayı sever misiniz?

3000’in üzerinde 18 ve 59 yaş arası kadın ve erkeğe sorulan bu son derece özel sorular, kapalı kapılar ardında yaşanan ilginç gerçekleri de ortaya çıkarıyor.
Bu gerçeklerle aynı zamanda kadınların seksüel anlatımlarını 4 kategoriye ayırabiliyoruz:

· Kadınların %54’ü tekeşli ilişkiden yana ve hallerinden memnun. Bunların %31’i haftada birden fazla eşli ilişki yaşıyorlar, birkaçı da diğer tatmin olma yöntemlerine başvuruyor. Bunu çok sık yapmasalarda birçok kişinin sonunda kararı da bu doğrultuda oluyor. 50 yaşın üzerinde olupta hala evli olan kadınların sadece %25’i tatmin olabildiklerini söylüyor. “Şimdi yaşlı bir erkekle beraberler—üstelik 30 yıldır eşleri olan aynı erkekle.”

· %5’i geçmiş yıllarda çok eşli tabir edilen bir seks hayatına sahipler. Ve onların partnerlerinin de bu arada birden fazla kişiyle beraber oldukları görülüyor. Buna ek olarak aynı zamanda mastürbasyon ve diğer erotik uyarıcı yöntemleri de uyguluyorlar. Bunun çok stresli bir yaşam tarzı olduğunu inkar etmiyorlar. Bu durumun çok rekabetçi bir ortam yarattığını ve zor organize edilen bir yaşam olduğunu da ekliyorlar.

· %18’inin ortak alışkanlıklara sahip oldukları ve hemen hepsinin tekeşli ilişkide karar kılıp, yüksek derecede seks ilişkisi yaşadıkları görülüyor. Çoğunlukla 20’lerinde ve hemen hepsi haftada birkereden fazla eşli ilişki yaşıyor ve yarısından fazlası aynı zamanda diğer tatmin olma yollarına da - mastürbasyon v.s – başvuruyor. Esasında tüm ilişki seksüellik üzerine kurulmuş. Eğer kötü giderse ayrılıyorlar. Ama iyi giderse o zamanda evlilikle sonuçlanıyor.

· %33’ü ise kendi başlarına seksi tercih edenlerden oluşuyor ve diğer 3 kategoriye göre daha fazla mastürbasyon yapıyorlar. Eşli bir ilişkiyi nadiren haftada bir kere ve yine diğer 3 kategoriye göre de daha az yaşıyorlar.

Tüm bunların yanısıra birde 40 yaşında, boşanmış ve eş bulmakta problem yaşayan kadınlar var. Üstelik çoğunluğunun çocukları da olduğundan muhtemel partnerler tarafından daha az çekici bulunuyorlar. Zaten erkeklerde daha genç kadın bulma peşinde olduklarından durum daha da zorlaşabiliyor.

Peki bu kadınlar ne yapıyorlar, seks oyuncakları mı alıyorlar.
Kim bilir?

Kadınların erkeklere göre daha az bu tür yollara başvurdukları görülüyor. Kadınların yalnızca %11’i seks filmi seyrettiklerini, %4’ü açık saçık seks kitapları, dergileri okuduklarını, %2’si vibratör, dildo gibi seks oyuncakları aldıklarını söylüyor. Ve hiçbir zaman da seks hatlı numaraları aramadıklarını belirtiyorlar.

Kendi kendilerini memnun ediyorlar ama aralarında suçluluk duygusu yaşayanlar da çoğunlukta. Mastürbasyon yapan erkeklerin de, kadınların da yarısı suçluluk duyduklarını söylüyor. Bu tuhaf bir duygu. Toplumsal kınama hissi, dini inançlarla hiç alakası yok.

Daha çok seksüel yeteneksizlikten oluşan hislerle alakalı, başaramadım duygusu.

Tabii ki herkesin böyle ateşli düşünceleri yok. Bazı zamanlarda tüm kadınlar arasında sekse karşı isteksizlik olduğu düşünülmeyen bir gerçek te olabiliyor. 20’sinde ya da 50’ sinde hangi yaşta olursa olsun tüm kadınlar isteksizlik duydukları bir dönem geçirebiliyorlar. Hatta yapılan araştırmalarda kadınların %43’ünün geçtiğimiz yıl boyunca iki ay veya daha fazla bir süreyle sekse ilgisizlik yaşadıklarını da görebiliyoruz. Üstelik 6 yaşın altında çocuğu olan kadınlar arasında ise bu sürenin iki hatta üç misline çıkabildiği de bir gerçek.

40 yaş üzeri kadınlar kendi alanlarında eksper dahi olsalar bu onlar için herzaman tatmin edici olmuyor. Gerçek olayı istiyorlarsa eş bulma yöntemlerini değiştirmeleri bile söz konusu. 20’li, 30’lu yaşlardaki kadınlar için barlarda ya da spor salonlarında ava çıkmak işe yararken genelde en tatmin edici seks ilişkileri kişilerin kendilerini çok iyi tanıyan başka birileri tarafından tanıştırıldıkları ilişkilerde yaşanıyor.
Erkeğin kadını çılgına çevirip çeviremeyeceğini bilen o önemli kişiler tarafından!.

Ne kadar çok kadının mastürbasyon yaptığını keşfetmek hayli şaşırtıcı olabilir tabii. Ama gerçek bu. Ve kadınların kendi seksüellikleriyle ve bu konuda ne yaptıklarıyla ilgili çok daha açık oldukları da ortada. Artık kadınlar kesinlikle daha rahat ve daha seksiler. Kendi yaş gruplarından erkekler haricinde daha genç erkek bulma konusunda da oldukça başarılılar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>