>

AŞK - CİNSELLİK

Kimseyi Kırmadan Söyleyip Kurtulmak

Meraklı arkadaşlar ve aileler... Ayrılmanızdan daha da zor bir durum: Neden ve nasıl sorularını cevaplamak! Bir o kadar da sıkıcı...
 
   
 
 
     

NASIL VE NE ZAMAN SÖYLEMELİ?

Olan biteni anlatmanın en iyi yolu karşılaşma anında söylemektir (yakın arkadaşlar ve aile üyeleri bunun dışında kalıyor, çünkü onlara daha önce yapmadıysanız bile şimdi telefonla arayıp haber vermeniz gerekir).

İnsanlar size onun nasıl olduğunu sorduklarında ya da bu hafta sonu birlikte neler yapacağınızı merak ettiklerinde, çok üzüleceğinden endişe ettiğiniz biri söz konusu değilse ya da kendinizi koyvereceğinizden korkmuyorsanız gerçekleri anlatın.

Birlikteliğiniz uzun sürdüyse ve birlikte takıldığınız pek çok ortak arkadaşınız varsa işler biraz daha karmaşık olabilir. Ortak arkadaşlarınızı bir miktar ihmal etmenizi ve ilişkiye başladığınız sırada sizin takımınızda olan ve ilişkiden de sizinle birlikte ayrılacak gerçekten size ait dostlara yönelmeniz doğru olacaktır.

TEPKİLERİ NASIL KARŞILAMALI?

Çoğu insan eski sevgilinizden ayrıldığınızı duyduğunda bunu sakin karşılayacaktır. Genelde üzüldüklerini ve bir an önce kendinizi daha iyi hissetmenizi umduklarını falan söylerler. Çok basmakalıp olsa bile sizi çok yakından tanımıyorlarsa bu uygun bir davranıştır.

Buna karşılık insanlar size sık sık neler olduğunu soracaktır. Muhabbeti koyulaştırmadan önce bu konuyu onlarla tartışmanın bir anlamı olup olmadığını kendinize sorun. İyi bir dost olduğunu kanıtlamış bir arkadaş, meslektaş ya da iş arkadaşı söz konusuysa ve içinizden de geliyorsa olan biteni anlatabilirsiniz. Ancak bazı insanlar işin sırf dedikodusundadır ve aşırı meraklı davranırlar. Bu tiplere ruhunuzun derinliklerini açmaktan kaçınmanız daha iyi olacaktır.

AİLELER İŞİN İÇİNDEYSE


Tanıdığımız kadınlardansanız artık eski sevgilinizin ailesi ile uğraşmak zorunda olmamanız sizi rahatlatmıştır. Bu işler gayet basit. Onun ailesi sizi aramaz ve siz de bir telefon açıp ne biçim bir hödük yetiştirdiklerini söylemek gibi bir fantezi içine girmediğiniz sürece onları aramazsınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>