>

AŞK - CİNSELLİK

Riskli Sekste Büyük Bir Artış!

Yeni yüksek-risk taşıyan seksüel ilişki dalgaları bugüne kadar AIDS ve HIV'den korunmak üzere katedilen yolu tehlikeye sokuyor.
 
   
 
 
     
Bu amansız hastalık renk, cinsiyet, ırk tanımadan herkesi etkisi altına alırken en fazla etkilenenler ise azınlık grubuna mensup kadın ve erkekler.

CDC's National HIV Prevention Conference uzmanlarına göre artık Amerikalılar kendilerini HIV'e karşı korumuyorlar ve bunlar çoğunluk olarak heteroseksüel ve gayler.

Aslında yaşlı gay'ler 20 yıl sonra bile hala güvenli seks yaparken, genç gay'ler maalesef bu konuda çok duyarsızlar.

Bu araştırmanın sonuçlarına göre:

CDC'nin 3000 gay'le yaptığı araştırmada 23 ve 29 yaşları arasındaki kişilerin korunmadan seks yaptıklarını ortaya çıkarmış. Ayrıca siyah erkekler beyazlara oranla daha çok HIV virüsü alma riski taşıyor.

Seattle'da yapılan başka bir araştırmaya göre HIV pozitif erkeklerin 3'te 2'si HIV negatif olan partnerleriyle korunmadan seks yaptıklarını söylemişler.

Güney Miami'de her 7 gay erkekten 1'i HIV taşıyor. Ve bunlar da korunmadan seks yapıyorlar. Ayrıca bunlardan bazıları kadınlarla da prezervatif kullanmadan ilişkide bulunuyorlar.

Atlantaw'da alt gelir seviyelerinden kadınların yarısı prezervatif kullanmayan erkeklerle beraber oluyorlar.

PhD uzmanlarının, yaptığı araştırma süresince 400 kadınla görüşülmüş ve bunlardan %47'si HIV riski taşıdıklarını söylemişler çünkü ilişkilerinde prezervatif kullanmıyorlarmış.

Uzmanlar bu duyarsız davranışları değiştirebilmek ve halkı bilinçlendirebilmek için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmekte.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>