>

AŞK - CİNSELLİK

Uykuda tanırım seni!

Sevgilinizle ya da eşinizle uyurken aldığınız pozisyonlar ilişkiniz hakkında bazı ipuçları veriyor. Öğrenmeye hazır mısınız?
 
   
 
 
     
Bacaklarınız birbirine geçiyor

Yatakta sevdiğiniz kişinin vücudunun sadece bir kısmına değiyorsunuz, bacaklarına. Evlilik uzmanları bu pozisyonu şöyle değerlendiriyor: ‘Bu çiftlerin yatakta aldığı en sağlıklı pozisyonlardan biri çünkü ikilinin arasında rahat bir iletişim olduğunu işaret ediyor. Ne çok fazla ne de çok az, gayet yerinde bir temas. Bu pozisyonda uyuyan çiftlerin arasında gerçek bir arkadaşlık bağı olduğunu söylemek mümkün. Birbirinize alabileceğiniz en rahat pozisyonda dokunarak uyuyorsunuz ve bu da ikinizin de ilişkinizle ilgili herhangi bir problemi olmadığını gösteriyor. Birbirinize dokunarak aslında uyurken bile ‘seni seviyorum’ diyorsunuz’.

Partnerinize arkadan sarılarak uyuyorsunuz

Uyurken birbirimizin suratına karşı nefes alıp vermek istemediğmiz için çiftlerin uyurken en çok tercih ettiği pozisyon budur. Genelde erkekler fiziksel olarak kadınlardan daha uzun ve geniş yapılı olduklarından kadına doğru dönerek ona sarılıp uyuyan taraf erkek olur. Evlilik uzmanları arkadan sarılan tarafın beraberlikleri süresince diğerini koruduğu görüşünde birleşiyor. Uzmanlar ayrıca uyurken kim diğerini daha sıkı kavrıyorsa onun birtakım güvensizlikler yaşadığının altını çiziyor.

Yatağın ayrı köşelerinde uyuyorsunuz

Birçok çift birbirilerine iyi geceler dileyip en rahat uyudukları pozisyonu alır. Fakat ‘Get Smart With Your Heart’ kitabının yazarı Suzanne Lopez eğer geceler boyunca birbirinize sarılmadan sırt sırta verip uyuyorsanız aranızda bir soğukluk olma ihtimalinin çok yüksek olduğunun altını çiziyor. Evlilik uzmanları beraber olmaktan mutluluk duyan çiftlerin çok büyük bir yatakta bile bir şekilde birbirlerine değecek bir alan yarattıklarını vurguluyor.

Uyurken sadece kalçalarınız birbirine değiyor

Birbirinden bağımsız olan çiftlerin tercih ettiği bir pozisyon. Evlilik uzmanları bu şekilde uyuyan çiftlerin büyük bir çoğunluğunun bankada ayrı hesapları olduğunu belirtirken biri eve birşey alacağı zaman diğerine haber verme gereği duymadığını da söylüyor. Fakat yatakta vücudun bir şekilde temas halinde olması da bu çiftlerin mutlu bir beraberlik sürdürdüğünün bir kanıtı olarak yorumlanıyor.

Yüzünüz birbirinize dönükken sarılarak uyuyorsunuz

Bu uyuma pozisyonu genelde yeni çıkmaya başlayan ya da yeni evli çiftlerde görülüyor. Beraber olmaya başladıktan bir süre sonra çiftler daha rahat pozisyonları tercih ediyor. Fakat senelerdir beraber olan ve yine de bu pozisyonu tercih edenlerdenseniz çok romantik bir çift olduğunuzu söylememize
izin verin…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>