>

AŞK - CİNSELLİK

Uzun Mesafeli İlişki

Gözden uzak olan gönülden de ırak mıdır?
 
   
 
 
     

Aradaki köprüleri komple yakmadan önce uzun ilişkiyi sürdürmek için uygun görülen stratejileri denemeye ne dersiniz?

EN BAŞTAN TEMEL KURALLARINIZ OLSUN

Başarılı bir uzun mesafe ilişkisini sürdürmek için, siz ve sevgiliniz açıkça konuşmalı ve koyulacak kurallara karar verip, onlara uyacağınızı belirtmelisiniz.

AŞIRI İLETİŞİMDEN KAÇININ

Haftada bir gün ve bir saat belki biraz daha fazla süren telefon konuşmaları öneriyorum. Bunu yaparak, birbirinize anlatacak daha çok şey biriktirecek ve haftada bir gün olan o çok değerli konuşma için sabırsızlanacaksınız. Az iletişim birbirinize özgürlük sağlamanıza yaramayacak sadece, kendi yaşamınız ve hobileriniz için de son derece faydalı olacaktır.

GÜVEN SEVİYENİZİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE YÜKSELTİN

Sevgilinizden uzak olmanız, doğal olarak onun mekan ve aktivite tercihlerinde önceliği size vermeyeceği anlamına geliyor. Onun ne yaptığını ya da neyle karşı karşıya olduğunu sürekli bilememek, kaygı ve huzursuzluğa sebebiyet verebilir.

SEKSİ VE HEYECANI KORUYUN

Birlikte geçirebildiğiniz zaman kısıtlı olduğu için, birlikteyken samimi olmanın avantajlarını mümkün olduğunca çok kullanın. Arkadaşlarınızın ve kim bilmesi gerekiyorsa onların sevgilinizin sizi ziyarete geliyor olduğunu önceden bilmesini mutlaka sağlayın.

HAYATINIZI YAŞAYIN

Uzun mesafeli ilişkiyi yürütmenin anahtarlarından bir diğeri de yaşamınızı, arkadaşlıklarınızı ve ilgi alanlarınızı sevgiliniz yokken de sürdürmenizdir. Çoğu insan tüm yaşamlarının sevgilinin uzağa gitmesiyle birlikte ortadan yırtıldığı hissine kapılır ki bu da elbette depresyona sebep olur. Bu bağımlılık kişisel gelişiminizi engelleyecektir ki bu da daha sonra ilişkinize elbette bir fatura kesecektir.

Uzun mesafe ilişkilei diğerlerinin vermediği bir fırsat tanır; kendinizi zaman kaybı yaşamadan son derece verimli bir şekilde geliştirmeye ve zenginleştirmeye devam edebilir ancak bir yandan da bir ilişkinin parçası olabilirsiniz. Böylece iki taraf da ayrı geçen süreçte daha üretken ve donanımlı bir duruma gelebilir, böylece beklenilen kavuşma ve birlikteliklerine çok daha fazlasıyla karşılama fırsatları olur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>