>

DEKORASYON

Hayallerinizi evinizde canlandırın

Hayalinizdeki evi yaratmak, kendinizi evinize yansıtmak aslında düşündüğünüz kadar zor değil. İşte evinize her baktığınızda kendinizi görebilmeniz için izlemeniz gereken adımlar...
 
   
 
 
     
1. GÖZ ZEVKİNİZE GÜVENİN

Pencerelerinize takacağınız ek perde ve tüllerle hem evinizde yepyeni bir hava yaratma hem de istediğiniz tarzı evinize yansıtma şansınız mevcut. Tek yapmanız gereken size uygun olacağını düşündüğünüz perdeyi bulmak.

2. AYNALARA ÖNEM VERİN

Evinizin tarzı ne olursa olsun, aynalar evinizdeki en göze çarpan aksesuarlardır. Kendi seçiminize göre, isterseniz oymalı, gösterişli, isterseniz de sade çerçeveli bir ayna bulabilirsiniz. Ama aynanın ortama yaptığı etkiyi asla gözardı etmeyin.

3. RENKLERİNİZİ BELİRLEYİN

Evinizi kişiselleştirmeye başlarken çalacağınızı ilk kapı büyük ihtimalle boya satan bir dükkanınki olacaktır. Evinizi canlı ve göze çarpan renklerle mi yoksa patel ve dingin renklerle mi döşeyeceğiniz size kalmış! Dikkat etmeniz gereken tek şey bu renk uyumunu mobilya ve aksesuarlarınızda da sürdürmek...

4. GİRİŞ KAPISI ÖNEMLİ

Eve gelen misafirlerinizin karşılaştığı ilk şey kapınızdır. Kapınızı çarpıcı ve davetkar bir renge boyayarak ya da farklı bir kapı kolu kullanarak davetkar bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın, ilk izlenim çok önemlidir...

5. KAPI DEKORASYONU

Evlerinize karakterinizi yansıtırken tabii ki ayrıntıları da atlamamak gerekli... Kapı kolları bile bütünlüğün bozulmaması açısından oldukça önemli görev üstleniyor. Kapı kollarını da elden geçirmeyi unutmayın.

6. AKSESUAR SEÇİMİ SABIR İSTER

Evinizin her köşesi için ayrı ayrı aksesuarlar seçmeniz gerekebilir. Üstelik aksesuar seçerken her ortma aynı derecede önem vermelisiniz. Örneğin banyonuz için tüm dikkati ğzerinde toplayan şık ve sıcak bir havluluk, güzel bir seçim olabilir.

7. AYDINLATMANIN ROLÜ ÇOK BÜYÜK

Bulunduğunuz ortamda aydınlatma devreye girdikten sonra havasının ne kadar değiştiğini farketmişsinizdir. Siz de bu yüzden evinizi aydınlatırken işlevselliğe be görselliğe dikkat edin. Salonlar ve oturma odaları için yumuşak, romantik aydınlatmalar seçin.

8. SANATI KULLANIN

Bulunduğunuz mekanı hareketlendirmenin en kolay yollarından biri de kullanacağınız rengarenk tablı ve çerçevelerdir. Sanat evinize hem asil bir hava verir, hem de evinizi eğlenceli bir yer haline getirir.

9. DUVARLARINIZI UNUTMAYIN

Evinizde büyük bir değişiklik yaratmanın en kolay yolu duvarların rengini değiştirmektir. Eğer süprizlere açık bir insansanız, duvarlarınızda sadece bir köşenin rengini değiştirin, duvar kağıdıyla kaplayıp önünde de bir kahve masası koyun mesela. İnanın çok şık olacak.

10. ODAK NOKTALARINI SEÇİN

Eğer yeriniz varsa bu odak noktası pekala bir şömine olabilir. Fakat evinizin içinde bir şömine istemiyorsanız odak noktası olarak halınızı ya da sehpanızı kullanabilirisiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>