>

DİĞER HABERLER

Cep telefonu faturalarını düşürecek teknoloji yolda!

Cep telefonları ile her ay yüklü faturalar ödemeyi göze alanlara sevindirici bir haber var: Cep telefonu konuşmaları çok daha ucuza gelecek
 
   
 
 
     
Gelecek yıldan itibaren devreye girecek yeni uygulamayla, cep telefonuyla yapılan konuşmalar da sabit telefon hattına yönlendirilecek ve faturalar düşecek.

Hep şikayet ettiğiniz ama her ay karşılaştığınız yüklü cep telefonu faturalarından kurtulmak ister misiniz? Avrupa, Asya ve ABD’deki telefon şirketleri cep telefonu faturalarında kayda değer bir indirim sağlayacak teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Cep telefonları artık hayatımızın öyle ayrılmaz bir parçası haline geldi ki, cep telefonuyla yapılan konuşmaların yüzde 30’u sabit bir telefonun bulunduğu yerlerde yapılıyor. Gelecek yıldan itibaren uygulanması planlanan yeni yöntemle ise cep telefonu hattından çok sabit telefon hatlarının kullanılması öngörülüyor. Bu yeni uygulamada herkesin ev, iş ve cep telefonu aynı numaraya sahip olacak. Cep telefonlarına yerleştirilecek küçük bir çiple de cep telefonu hattı üzerinden yapılan aramalar otomatik olarak sabit telefon hattına aktarılacak, böylece konuşmalar çok daha ucuza gelecek..

Avrupa’da cep telefonu ile yapılan konuşmaların sabit telefonla yapılan konuşmalardan iki ya da üç kat daha pahalı olduğu düşünülürse önemli bir tasarruf sağlanacağı da kesin.

Cep telefonu hizmet sağlayacıları faturaların düşmesiyle gelirlerinin önemli bir bölümünü kaybetme endişesi yaşatsa da bu uygulama onları da masraflı baz istasyonları kurma zahmetinden kurtaracak.

Uzmanlara göre 2008’e kadar cep telefonu kullanıcılarının yüde 75’i bu yeni teknolojiyi kullanmaya başlayacak.

Kaynak: Ntv
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>