>

DİĞER HABERLER

İstanbul’da Yeni Bir Müzik Şöleni...

İTÜ Dr.Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi(MİAM, Garanti Bankası’nın sponsorluğunda “Divertimento” ile İstanbul’a yeni bir müzik şenliği başlıyor.
 
   
 
 
     
6-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek DİVERTİMENTO kapsamında, Sabahat Akkiraz, Erkan Oğur, Arif Sağ, Kamran İnce ve Kani Karaca’nın yanı sıra Borromeo, Baba Zula, Argento ve Laço Tayfa grupları sahne alacak.

Usta müzisyenlere, MİAM bünyesinden öğrenci ya da topluluklar eşlik edecek. Uzun yıllar İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın Genel Müdürlüğünü yapan Melih Fereli’nin danışmanlığında MİAM Genel Koordinatörü Fuad Abdullah’ın organize ettiği Divertimento, sanatseverlere farklı lezzetler sunacak.

Divertimento, 6 Kasım’da Sabahat Akkiraz konseriyle başlayacak. Ünlü halk müziği sanatçısı Akkiraz’a MİAM Oda Orkestrası eşlik edecek.

Erkan Oğur, 7 Kasım’da Borromeo Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’yle birlikte sahne alacak.

Arif Sağ ise 8 Kasım’da MİAM Doğaçlama Grubu eşliğinde Divertimento‘nun konuğu olacak.

MİAM Eşbaşkanlarından Kamran İnce 13 Kasım’da oda müziği eserlerini seslendirecek. İnce’ye, ünlü kemancı Cihat Aşkın, viyolonsel virtüözü Reyent Bölükbaşı ve dans ustaları Zeynep Tanbay ve Emre Çelik eşlik edecek.

Son yıllarda adı sıkça duyulan Baba Zula grubu, 15 Kasım’da, kemençe sanatçısı Neva Özgen ve MİAM Elektroakustik grubuyla birlikte sahne alacak.

Klasik Türk Müziği ve Tasavvuf Müziği’nin önemli icracılarından Kani Karaca, 19 Kasım’da Michel Galante yönetimindeki Argento Oda Müziği Topluluğu’yla birlikte konser verecek.

Divertimento‘nun kapanış konserini Laço Tayfa gerçekleştirecek. Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici’nin yönlendireceği topluluğa MİAM Doğaçlama Grubu eşlik edecek.


KONSER PROGRAMI

6 Kasım Perşembe
Sabahat Akkiraz & MİAM Oda Orkestrası

7 Kasım Cuma
Erkan Oğur & Borromeo Yaylı Çalgılar Dörtlüsü

8 Kasım Cumartesi
Arif Sağ & MİAM Doğaçlama Grubu

13 Kasım Perşembe
Kamran İnce ve Dostları (Zeynep Tanbay, Cihat Aşkın, Reyent Bölükbaşı, Emre Çelik)

15 Kasım Cumartesi
Baba Zula & Neva Özgen ile MİAM Elektroakustik

19 Kasım Çarşamba
Kani Karaca & Argento Oda Orkestrası

20 Kasım Perşembe
Laço Tayfa & MİAM Doğaçlama Grubu

Yer: Mustafa Kemal Amfisi, İTÜ Maçka Binası
Saat: 20:00

Biletleri Biletix satış noktaları ve web sitesinde satışa sunulan Divertimento‘yla ilgili bilgi MİAM’ın (0212) 296 60 06 numaralı telefonundan alınabiliyor.

www.itu.edu.tr/divertimento

Kaynak: Ntv

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>